19-latek z Orzesza zatrzymany z marihuaną

reklama

W ręce mundurowych z orzeskiej patrolówki wpadł w środku dnia. Zdradziło go nieco nerwowe zachowanie. Siedząc z kolegą w samochodzie wyraźnie zwracał na siebie uwagę. 19-latek z Orzesza został zatrzymany za posiadanie marihuany. Miał przy sobie ponad 4 działki narkotyku. Jeszcze tego samego dnia usłyszał zarzuty.

Policjanci orzeskiej prewencji, jak co dzień, patrolowali teren miasta. W pewnym momencie, na ulicy Gombrowicza, zauważyli samochód marki wolkswagen, w którym siedziało dwóch mężczyzn. Wyraźne poddenerwowanie jednego z nich skłoniło ich do podjęcia interwencji. W trakcie kontroli, w kieszeni 19-latka, mundurowi ujawnili foliowy woreczek z zawartością suszu roślinnego. Mężczyzna trafił do komisariatu, gdzie substancja została poddana badaniu. Okazało się, że to marihuana.

Jeszcze tego samego dnia orzeszanin usłyszał zarzut posiadania ponad 4 działek środka odurzającego, za co grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

Kwestię odpowiedzialności karnej za posiadanie narkotyków porusza art. 62 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Kara przewidziana za posiadanie np. marihuany to 3 lata pozbawienia wolności. Jednocześnie ustawa przewiduje zaostrzenie kary – w sytuacji, gdy podejrzany był w posiadaniu znacznej ilości – do 10 lat więzienia. W sytuacji mniejszej wagi, gdy potwierdzi to dochodzenie, posiadacz może liczyć na złagodzenie odpowiedzialności, czyli karę: grzywny, ograniczenia lub pozbawienia wolności do roku.

źródło: Policja Mikołów
19-latek z Orzesza zatrzymany z marihuaną

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

1 + 4 =