Bezpieczeństwo

Doniesienia Mikołowskiej Policji za 28 tydzień 2017 roku

Tym razem zaczniemy o d informacji o naszej gminie i jej mieszkańcach.

 


* * *


Sklep obuwniczo-odzieżowy ALICE  Ornontowice ul. Zwycięstwa 2a (pawilon Anatol I piętro do końca korytarza).

W stałej ofercie między innymi: duży wybór modnego i wygodnego obuwia damskiego, męskiego i dziecięcego, torebek damskich i męskich, portfele damskie i męskie, paski do spodni, szelki do spodni, odzież , bieliznę damską i męską, biżuterię, obrusy, ręczniki, pościele, poduszki, kołdry, koce, karnisze, rolety, materiały do szycia firan i zasłon. Usługi krawieckie.


* * *


 

14.07.2017 r. Ornontowice, (woj. śląskie), ul. Zwycięstwa

Policjanci KP Orzesze zatrzymali 53-letniego mieszkańca Ornontowic, który na drodze publicznej kierował samochodem osobowym marki Fiat Panda, mając w organizmie ponad 2 promile alkoholu( 0,98 mg/l w wyd.powietrzu). Postępowanie prowadzi KP Orzesze – informacja publikowana na stronie w dniu 17.07. br.;

Udało nam się dotrzeć do informacje, że kierujący próbował dodatkowo kupić alkohol na stacji benzynowej i wtedy jeden z czujnych kierowców-klientów wezwał patrol by usunąć zagrożenie z naszych dróg.

Nasza redakcja pragnie pogratulować bezimiennemu bohaterowi godnej naśladowania postawy i podziękować o zadbanie o bezpieczeństwo nas wszystkich.

11.07.2017 r. Mikołów, (woj. śląskie), ul. Gliwicka, DK 44

46-letni mieszkaniec Jastrzębia-Zdrój kierując samochodem marki Renault Master nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go samochodu i najechał na tył auta VW Polo, który siłą uderzenia został wyrzucony na przeciwległy pas i zderzył się z prawidłowo jadącym w kierunku Gliwic WV Passat. Następnie kierujący Renault Master uderzył w poprzedzający go pojazd Toyota Aygo, który prowadziła 43-letnia mieszkanka Gliwic. Siedmiu uczestników zdarzenia zostało przewiezionych do szpitala. Wszyscy kierujący biorący udział w zdarzeniu, w tym sprawca – byli trzeźwi. Po zaopatrzeniu medycznym, w szpitalu pozostały dwie z siedmiu osób. Postępowanie prowadzi Wydział Kryminalny KPP Mikołów. ( materiał publikowany na stronie KPP Mikołów);

11.07.2017 r. Gostyń, ( woj. śląskie), gmina Wyry, ul. Rybnicka

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali 33-letniego mieszkańca miejscowości Jaskrów ( powiat częstochowski), który kierował samochodem marki Mercedes Sprinter będąc w stanie nietrzeźwości, tj. 0,99 mg.l w wydychanym powietrzu. Postępowanie prowadzi Wydział Kryminalny KPP Mikołów;

16.07.2017 r. Orzesze, (woj. śląskie), ul. Piastowska

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego KPP Mikołów zatrzymali 55-letniego mieszkańca Katowic, który na drodze publicznej kierował samochodem osobowym marki Daewoo Matiz, będąc w stanie nietrzeźwości, tj, 0,30 mg/l w wyd. powietrzu. Postępowanie prowadzi KP Orzesze.

Pani rzecznik Komendy Powiatowej w Mikołowie podkreśla, że tydzień ten był wyjątkowo spokojny, a nasza redakcja życzy samych takich tygodni zarówno mieszkańcom gminy jak i naszym stróżom prawa.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

69 − = 60

Copyright © 2017 Wydawnictwo CERTE. All rights reserved.