Bezpieczeństwo Redakcyjne

Dzik rozszarpał psa niemal w centrum Ornontowic

Dnia 15.08.2017 roku w biały dzień bo po godzinie 17 w Ornontowicach przy ulicy Orzeskiej dzik rozszarpał psa tuz przy ogrodzeniu.

 


* * *


Sklep obuwniczo-odzieżowy ALICE  Ornontowice ul. Zwycięstwa 2a (pawilon Anatol I piętro do końca korytarza).

W stałej ofercie między innymi: duży wybór modnego i wygodnego obuwia damskiego, męskiego i dziecięcego, torebek damskich i męskich, portfele damskie i męskie, paski do spodni, szelki do spodni, odzież , bieliznę damską i męską, biżuterię, obrusy, ręczniki, pościele, poduszki, kołdry, koce, karnisze, rolety, materiały do szycia firan i zasłon. Usługi krawieckie.


* * *


 

Wczoraj przy okazji zbierania materiałów z miejsca pożaru nasz redaktor dowiedział się o niedawnym ataku dzika w pobliżu.

Z pomocą w dotarciu do poszkodowanej rodziny przyszli nasi czytelnicy.

Z relacji mieszkańców wynika, że dzik zaatakował po godzinie 17 na ścieżce która na odzień poruszają się dzieci z pobliskich domów i z osiedla.
Według sąsiada poszkodowanych dzik ma legowisko zaledwie parę metrów od jego płotu.

Przybyli na miejsce policjanci zachowali się profesjonalnie mając cały czas na uwadze bezpieczeństwo przede wszystkim ludzi.

Nie strzelali do dzika ze służbowej broni ponieważ amunicja 9 PARA mogła by dzika sprowokować do ataku a raczej na pewno nie była by skuteczna, ze względu za bliskie sąsiedztwo domów i osiedla nie zdecydowali się też na przeganianie dzika.

Prośby o interwencje skierowane do Administracji Lasów Państwowych zostały odrzucone.

Zadamy pytania, zarówno policji, ALP w Rybniku, Kołu Łowieckiemu SZARAK jak i naszym władzom Gminnym w tej sprawie.

 

Aktualizacja 26.08.2017r.:

http://ornontowiceinfo.pl/pierwsze-odpowiedzi-w-sprawie-agresywnych-dzikow/

8 KOMENTARZY

  1. Istnieje możliwość przekazania dokładniejszych danych na ten temat do redakcji?
    Najlepiej jak by udało nam się skontaktować z poszkodowanymi.
    Im więcej osób uda na się zebrać poszkodowanych tym skuteczniej będzie nam walczyć o zapewnienie nam wszystkim bezpieczeństwa.

  2. Kilka dni temu spacerowały dziki po osiedlu, dzieci bawiły się w namiocie i dziki były za namiotem. Po Ornontowicach strach już chodzić. W czerwcu dzieci idąc do szkoły musiały iść w strachu bo zaraz koło chodnika w parku przed godz. 8. 00 były dziki. Nie wiem na co nasze władze czekają, może na to aż stanie się tragedia?!

    • “Mieszczanin” widzę że ma specyficzne poczucie humoru i raczej nie ma dzieci lub mieszka z dala od miejsca gdzie te dziki urzędują.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

+ 38 = 48

Copyright © 2017 Wydawnictwo CERTE. All rights reserved.