Bezpieczeństwo Redakcyjne Urząd Gminy Ornontowice

Pożar na Grabowej – aktualizacja po pożarze

Mamy informacje o siłach Straży Pożarnej i Policji zaangażowanych w walkę z wczorajszym pożarem na Grabowej.

 


* * *


Sklep obuwniczo-odzieżowy ALICE  Ornontowice ul. Zwycięstwa 2a (pawilon Anatol I piętro do końca korytarza).

W stałej ofercie między innymi: duży wybór modnego i wygodnego obuwia damskiego, męskiego i dziecięcego, torebek damskich i męskich, portfele damskie i męskie, paski do spodni, szelki do spodni, odzież , bieliznę damską i męską, biżuterię, obrusy, ręczniki, pościele, poduszki, kołdry, koce, karnisze, rolety, materiały do szycia firan i zasłon. Usługi krawieckie.


* * *


 

Dane uzyskane od Rzecznika Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Mikołowie wskazują nam iż w walce z pożarem udział wzięło 26 zastępów państwowej i ochotniczej straży pożarnej w łącznej sile 87 strażaków.

 
Strażacy walczyli wczoraj w bardzo trudnych warunkach ponieważ pożar rozprzestrzeniał się w przestrzeni pomiędzy dachem a stropem mieszkań i aby dostać się do zarzewi ognia trzeba było wycinać dziury zarówno w stropach mieszkań na najwyższej kondygnacji jak i w dachu bloku.

Na szczęście nikomu z mieszkańców ani z walczących z pożarem strażaków nic się nie stało.

Uzyskaliśmy też informacje od Pani Rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Mikołowie na temat udziału policji w zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Udział brali zarówno policjanci Wydziału Ruchu Drogowego z Mikołowa jak i z Prewencji z Orzesza oraz Dzielnicowi. Policjanci dbali o utrzymanie przejezdności dróg dla służb ratunkowych, zabezpieczali też miejsce gdzie pracowali sami strażacy by nikt nie wtargnął w teren prowadzonej akcji.

Po akcji strażaków aż do tej chwili na miejscu pozostali policjanci by zabezpieczyć mienie pozostawione w bloku by nie doszło do kradzieży lub dalszych zniszczeń.

Pani rzecznik przekazała nam tez informacje że nadzór budowlany czasowy wyłączył z użytkowania 24 mieszkania w bloku.

KMP w Mikołowie bada sprawę pod kontem art. 163 par. 1 pkt. 1 Kodeksu Karnego.

Informacje uzyskane telefonicznie od naszego Wójta wskazują, że w dniu wczorajszym nie udało się strażakom zabezpieczyć dachu budynku z powodu braku możliwości montażu plandeki. Dzisiaj od rana administrator budynku organizuje cieśli by przygotować konstrukcje do której strażacy będą mogli przymocować plandekę by zabezpieczyć dach budynku.

Nadal nie mamy informacji o stratach w konstrukcji budynku ani w mieniu mieszkańców.

Czekamy na informacje z gminy w tej sprawie kiedy już będzie wiadomo.

3 KOMENTARZE

    • Dziękujemy Pani Marto.
      To prawdopodobnie nie jest pierwszy błąd na naszym portalu, ale na pewno nie ostatni.
      Jeżeli coś ktoś znajdzie prosimy o interwencje w tej sprawie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

51 − = 44

Copyright © 2017 Wydawnictwo CERTE. All rights reserved.
%d bloggers like this: