niechronieni użytkownicy ruchu drogowego Ornontowice
Bezpieczeństwo

“NURD” Mikołowskiej drogówki

Jak informuje na swoich stronach komenda powiatowa z Mikołowa, wczoraj w godzinach 6-22 policjanci ruchu drogowego przeprowadzili w powiecie akcję “Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego” w skrócie NURD.

 


* * *


Sklep obuwniczo-odzieżowy ALICE  Ornontowice ul. Zwycięstwa 2a (pawilon Anatol I piętro do końca korytarza).

W stałej ofercie między innymi: duży wybór modnego i wygodnego obuwia damskiego, męskiego i dziecięcego, torebek damskich i męskich, portfele damskie i męskie, paski do spodni, szelki do spodni, odzież , bieliznę damską i męską, biżuterię, obrusy, ręczniki, pościele, poduszki, kołdry, koce, karnisze, rolety, materiały do szycia firan i zasłon. Usługi krawieckie.


* * *


 

Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego

Akcja miała na celu wpłynięcie na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego nie poruszających się samochodami. Punktem wyjścia był to, że pieszy, cyklista czy kierujący motorem ma niewielkie szanse przy zderzeniem z pojazdem samochodowym.

Działania te maja wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a zwłaszcza na przestrzeganie przepisów związanych z korzystaniem z dróg przez pieszych, wśród których także posypały się mandaty.

Piszę na swoich stronach policja.

Akcja, można powiedzieć była niejako kooperacją służb, albowiem nie  tylko WRD z Mikołowa brał w niej udział. Poza dwunastoma policjantami ruchu drogowego w akcji brał jeden z pionu prewencji i strażnik miejski z Łazisk Górnych.

Łącznie ujawniono 52 wykroczenia: 39 wśród kierujących pojazdami i 13 wśród pieszych. Nałożono 43 madnaty karne … 

Dla ciekawości nie karano tylko kierujących, 10 mandatów otrzymali piesi, a o wykroczeniach popełnianych przez pieszych możecie poczytać na stronach Komendy Powiatowej Policji w Mikołowie.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

− 2 = 1

Copyright © 2017 Wydawnictwo CERTE. All rights reserved.