Test sprawności syren alarmowych
Bezpieczeństwo Redakcyjne Urząd Gminy Ornontowice

Test sprawności syren alarmowych

Jak informuje na swoich stronach Śląski Urząd Wojewódzki :

 


* * *


Sklep obuwniczo-odzieżowy ALICE  Ornontowice ul. Zwycięstwa 2a (pawilon Anatol I piętro do końca korytarza).

W stałej ofercie między innymi: duży wybór modnego i wygodnego obuwia damskiego, męskiego i dziecięcego, torebek damskich i męskich, portfele damskie i męskie, paski do spodni, szelki do spodni, odzież , bieliznę damską i męską, biżuterię, obrusy, ręczniki, pościele, poduszki, kołdry, koce, karnisze, rolety, materiały do szycia firan i zasłon. Usługi krawieckie.


* * *


 

28 listopada 2017 r. (wtorek) w godzinach od 900 do 1300 zostanie przeprowadzony wojewódzki trening sprawności syren alarmowych wykorzystywanych w systemie ostrzegania i alarmowania ludności. W ramach treningu emitowany będzie dźwięk ciągły trwający trzy minuty, oznaczający odwołanie alarmu.

Procedurę alarmowania na terenie poszczególnych powiatów i miast na prawach powiatu uruchamiać będzie właściwe Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego, po otrzymaniu komunikatu z Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego. Z treningu wyłączony będzie powiat gliwicki, ze względu na planowaną w tym dniu instalację oraz szkolenie z obsługi centrali alarmowej szczebla powiatowego w Starostwie Powiatowym w Gliwicach.

źródło: Śląski Urząd Wojewódzki w KatowicachJak wiadomo takie testy się co jakiś czas odbywają, lecz czy na pewno są dobrym rozwiązaniem? czy nie jest tak że mieszkańcy przyzwyczajają się do wyjących syren i w razie realnego zagorzenia nie zareagują wcale?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 + 4 =

Copyright © 2017 Wydawnictwo CERTE. All rights reserved.