Bezpieczeństwo Kobieta Policja

Bezpieczeństwo kobiet – raport międzynarodowy

…według badań prowadzonych na terenie Unii Europejskiej Polska jest najbezpieczniejszym krajem dla kobiet we wspólnocie.

Co sprawia, że Polska jest postrzegana jako jeden z najbezpieczniejszych krajów, dla kobiet?

 


* * *


Sklep obuwniczo-odzieżowy ALICE  Ornontowice ul. Zwycięstwa 2a (pawilon Anatol I piętro do końca korytarza).

W stałej ofercie między innymi: duży wybór modnego i wygodnego obuwia damskiego, męskiego i dziecięcego, torebek damskich i męskich, portfele damskie i męskie, paski do spodni, szelki do spodni, odzież , bieliznę damską i męską, biżuterię, obrusy, ręczniki, pościele, poduszki, kołdry, koce, karnisze, rolety, materiały do szycia firan i zasłon. Usługi krawieckie.


* * *


 

Międzynarodowy raport o bezpieczeństwie kobiet w różnych krajach

Nasza mikołowska policja publikuje wyniki raportu „2018 Global Wealth Migration Review”, przygotowanego przez „New World Wealth”.

Jak twierdzą ludzie z New World Wealth, istnieje realny związek między bezpieczeństwem kobiet, a bogaceniem się narodów:

Częścią raportu są wyniki badań pokazujące bezpieczeństwo kobiet w poszczególnych krajach. – Bezpieczeństwo kobiet jest jednym z najlepszych czynników pozwalających ocenić długoterminowy potencjał kraju do bogacenia się. Historycznie widać 92% korelacji pomiędzy bezpieczeństwem kobiet, a wzrostem zamożności – czytamy w raporcie. – To oznacza, że bezpieczeństwo kobiet pobudza wzrost zamożności – dodano.

Co mówią zebrane przez firmę dane?

Ranking został oparty na procencie kobiet, które były ofiarami poważniejszych przestępstw. Na tle pozostałych krajów pierwszej dziesiątki Polska wyróżnia się tym, że jest krajem najmniej rozwiniętym w porównaniu do reszty stawki.

  1. Australia

  2. Malta

  3. Islandia

  4. Nowa Zelandia

  5. Kanada

  6. Polska

  7.  …

oraz:

Najbezpieczniejsze kraje dla kobiet w każdym regionie:

  • Europa: Polska, Malta, Monako, Islandia;

źródło: Komenda Powiatowa Policji w Mikołowie

Bezpieczeństwo nie bierze się znikąd – “BezpiecznaJA”

O komentarz poprosiliśmy ikonę bezpieczeństwa kobiet w naszym kraju, według naszej subiektywnej opinii.

Pani Dominika Cwynar jest kobietą wyjątkową, i w wyjątkowy sposób pomaga innym kobietom.

Oto komentarz na temat przesłanego materiału:

Z opublikowanego raportu wynika, że Polska jest jednym z najbezpieczniejszych krajów w Europie i na świecie.

O ile racją jest, że kobiety w naszym kraju są bezpieczniejsze, niż na przykład na ulicy w Sudanie, to jednak takie raporty są robione na podstawie zgłaszanych przestępstw, i spraw w toku. Nie są brane pod uwagę takie aspekty jak przemoc domowa, gwałty, czy pobicia ze strony osób bliskich, wobec których kobiety nie wystosowały oficjalnych zgłoszeń, lub takowe wycofały.

Praca w tematyce związanej z tym tematem niestety pokazuje, że raporty takie mają spory margines błędu ze względu na mentalność społeczeństwa w naszym kraju. Sprawia ona, że w statystykach policyjnych są ujmowane w znaczącej większości głównie przypadki zgłaszane przez lekarzy, w których nie od ofiary zależy dalszy tok ostępowania.

Polskie kobiety w dalszym ciągu zgłaszają się na policję tylko w przypadku, kiedy muszą to zrobić, aby nie ponosić dalszych konsekwencji finansowych, związanych z napaściami jak kradzież dokumentów, samochodu, wyrzucenie z domu, albo kiedy grozi im utrata dzieci. Wynika to też w znacznej mierze z z nieznajomości procedur, lub zderzeń z deficytami w prawie, które powinno je chronić, a zmusza, na przykład do zamieszkiwania z oprawcą, pozostawiając mu dostęp do dalszego praktykowania różnych form przemocy, w tym nie pozostawiającej śladów psychicznej i finansowej.

Niewiele lepiej ma się temat obronności własnej kobiet w przestrzeni publicznej, których świadomość o tejże kończy się zazwyczaj na kursie samoobrony praktycznej, posiadaniu gazu w torebce, czy nie wychodzeniu po zmroku z domu samotnie.

Pokutujące wciąż stereotypy jak: „samoobrona jest niekobieca”, „wystarczy wiedzieć z kim się zadajesz, nie ufać obcym” czy „sama sobie była winna”, sprawiają, że kobiety wstydzą się zgłaszać swoje sprawy, wycofują się przy pierwszych przeciwnościach, wierzą, że to one są winne, więc nie podejmują walki. To sprawia, że wyniki raportu są z pewnością miłe oku, jednak nie do końca odpowiadające sytuacji w „szarej strefie” przemocy i przestępczości.

Wspaniałe i niepokonane kobiety z Fundacji Fair Is

Dlaczego poprosiliśmy Panią Dominikę o komentarz?

Zapewne nie słyszeliście o Fundacji “Fair Is” – to dobrze, bo znaczy że nie jesteście kobietą potrzebującą pomocy po przeżytej traumie. W takich sytuacjach pomaga fundacja którą założyły Panie Dominika Cwynar i Marta Pawlik. Nie jest to jedyna forma pomocy, bo pomaganie „PO” to za mało, dlatego powstały projekty:

BezpiecznaJA

uczący kobiety dorosłe między innymi o tym jak przetrwać próbę gwałtu,

BezpiecznaJa Teen

tak jak wcześniejsze tylko dostosowane i zaadaptowane dla potrzeb młodszej części czyli dla nastolatek.

Więcej przeczytasz na stronach Bezpieczna Ja

Pytanie do naszych kobiet:

Czujecie się tak bezpieczne jak podaje raport?

A może chciały byście wziąć udział w takim bezpłatnym szkoleniu jakie robią Dominika i Marta?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

− 1 = 2

Copyright © 2017 Wydawnictwo CERTE. All rights reserved.