Bezpieczeństwo Biznes Górnictwo KWK Budryk Szkody górnicze

Silny wstrząs na KWK Budryk

Dziś (04.04.2018) po godzinie 6 zatrzęsło Ornontowicami i nie tylko. Mamy informacje, że wstrząs było czuć w Orzeszu i Mikołowie.

 


* * *


Sklep obuwniczo-odzieżowy ALICE  Ornontowice ul. Zwycięstwa 2a (pawilon Anatol I piętro do końca korytarza).

W stałej ofercie między innymi: duży wybór modnego i wygodnego obuwia damskiego, męskiego i dziecięcego, torebek damskich i męskich, portfele damskie i męskie, paski do spodni, szelki do spodni, odzież , bieliznę damską i męską, biżuterię, obrusy, ręczniki, pościele, poduszki, kołdry, koce, karnisze, rolety, materiały do szycia firan i zasłon. Usługi krawieckie.


* * *


 

Wysłaliśmy zapytanie do JSW w tej sprawie i dzwoniliśmy do WUG Gliwice.

Jeszcze o godzinie 9:00 w Wyższym Urzędzie Górniczym nie mieli informacji o wstrząsie (kopalnie mają obowiązek informowania OUG które przekazuje informacje do WUG).

O godzinie 9:18 otrzymaliśmy odpowiedź z JSW:

O g. 6.17 w kopalni Budryk miał miejsce wstrząs wysokoenergetyczny o sile 2, 1 x10  J.  Doszło do niego na głębokości   poniżej 650 m w pokładzie 401 w ścianie B-11, był odczuwalny na powierzchni . Nie było skutków na dole. Załoga nie ucierpiała. Wydobycie w ścianie zostało wstrzymane. Aktualnie trwa posiedzenie zespołu do spraw tąpań i zagrożenia zawałowego  z udziałem ekspertów.
ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

70 + = 80

Copyright © 2017 Wydawnictwo CERTE. All rights reserved.