Ornontowiczanie wyrażali opinie o przystąpieniu do Metropolii Silesia

Mieszkańcy Ornontowic brali udział w konsultacjach społecznych odnośnie przyłączenia gminy do Metropolii. Jak zdecydowali?

 


* * *


Sklep obuwniczo-odzieżowy ALICE  Ornontowice ul. Zwycięstwa 2a (pawilon Anatol I piętro do końca korytarza).

W stałej ofercie między innymi: duży wybór modnego i wygodnego obuwia damskiego, męskiego i dziecięcego, torebek damskich i męskich, portfele damskie i męskie, paski do spodni, szelki do spodni, odzież , bieliznę damską i męską, biżuterię, obrusy, ręczniki, pościele, poduszki, kołdry, koce, karnisze, rolety, materiały do szycia firan i zasłon. Usługi krawieckie.


* * *


 

Ponad 1% głosów w Ornontowicach nieważnych

Urząd Gminy Ornontowice podaje na swoich stronach wyniki przeprowadzonych konsultacji społecznych, podaje ile osób wzięło udział w konsultacjach, ile było za i ile przeciw a ile głosów było nieważnych.

Dokładnie 1,14%, mogło by to być ciekawe gdyby nie fakt, że fizycznie są to tylko dwa (2) głosy nieważne. Nie jest trudno policzyć ilu orientacyjnie mieszkańców wzięło udział w konsultacjach.

Mieszkańcy Ornontowic chcą przyłączenia do metropolii

Prawie 99% głosów oddanych w konsultacjach było za przyłączeniem naszej gminy do Metropolii Silesia. Chęć dołączenia do Związku Metropolitalnego wyraziło sto siedemdziesiąt cztery (174) osób.

Wszyscy których głosy były ważne głosowali „ZA”.

Nadzwyczajna sesja Rady Gminy Ornontowice

W dniu 10 maja 2018, czyli w dzień po zakończeniu konsultacji odbyła się nadzwyczajna sesja Rady Gminy na której podjęto między innymi uchwałę dotyczącą wyrażenia opinii w sprawie przyłączenia Ornontowic do Związku Metropolitalnego.

Treść uchwały przedstawimy kiedy tyko ukaże się w Biuletynie Informacji Publicznej.

Tragicznie niska frekwencja w Ornontowickich konsultacjach

W roku 2015 uprawnionych do głosowania w naszej gminie było 4101 osób przy liczbie mieszkańców 5241, minione cztery lata zwiększyły liczbę mieszkańców o blisko 800 osób więc i liczba uprawnionych zapewne odpowiednio się podniosła.

176 oddanych głosów z około 4500 uprawnionych do głosowania, jest porażką nas jako mieszkańców.

Mieszkańcy Ornontowic niegotowi na sprawowanie władzy?

Sytuacje takie jak ostatnie konsultacje społeczne są możliwością wzięcia współodpowiedzialności za los gminy. Mieszkańcy nie skorzystali z tej możliwości, a w tym roku mamy wybory samorządowe.

Jeżeli mieszkańcy nie pójdą w rozsądnej liczbie do urn wyborczych, to pod koniec roku mogą się pojawić zarzuty, że kilkuset mieszkańców wybrało władze za wszystkich, tak jak to można usłyszeć w sprawie obecnych władz państwowych.

Jeżeli nie chodzimy do urn wtedy kiedy możemy, to potem możemy tylko godzić się z tym co narzucają nam władze wybrane przez innych, ale z naszym biernym udziałem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

+ 25 = 28