Biznes Kultura Ogłoszenia drobne ZSP

Targi Ogrodnicze – nowa inicjatywa ZSP Ornontowice

W sobotę 12 maja b.r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Ornontowicach odbyły się I. Targi Ogrodnicze połączone z Dniem Otwartym szkoły.

 


* * *


Sklep obuwniczo-odzieżowy ALICE  Ornontowice ul. Zwycięstwa 2a (pawilon Anatol I piętro do końca korytarza).

W stałej ofercie między innymi: duży wybór modnego i wygodnego obuwia damskiego, męskiego i dziecięcego, torebek damskich i męskich, portfele damskie i męskie, paski do spodni, szelki do spodni, odzież , bieliznę damską i męską, biżuterię, obrusy, ręczniki, pościele, poduszki, kołdry, koce, karnisze, rolety, materiały do szycia firan i zasłon. Usługi krawieckie.


* * *


 

Goście zaproszeni na I Targi Ogrodnicze w Ornontowicach

Zaproszenie przyjęli m. in. wicestarosta Powiatu Mikołowskiego Marek Szafraniec, wójt gminy Ornontowice Kazimierz Adamczyk, jego zastępca Arkadiusz Pamuła, naczelnik wydziału Edukacji i Sportu Powiatu Mikołowskiego Iwona Smorz oraz przewodniczący Komisji Edukacji Józef Mrowiec.

Wystawcy nie tylko z Ornontowic

Podczas Targów zaproszone firmy branży ogrodniczej z Ornontowic, Orzesza, Łazisk i Wyr zaprezentowały swoje wyroby. Można było nie tylko kupić piękne krzewy i kwiaty na balkon czy do ogrodu, ale również obejrzeć najnowsze rozwiązania technologiczne w zakresie np. systemów nawadniających, akcesoriów ogrodowych i porozmawiać z fachowcami. Rzesza miłośników zieleni zasięgała porad fachowców, a grupa młodzieży kształcąca się w zawodzie technik ogrodnik pod czujnym okiem nauczycielki branży ogrodniczej – pani Marty Malotty – przygotowała dla chętnych warsztaty z przycinania krzewów ozdobnych.

Zrób to sam – czyli uczniowie ZSP uczą odwiedzających

Nie zabrakło również warsztatów z serii „zrób to sam”: młodzież uczyła zainteresowanych np. jak zrobić las w słoiku czy ozdobną donicę ze sznurka. Z kolei najmłodsi uczestnicy mieli do dyspozycji dmuchane zjeżdżalnie i przejażdżkę kucykiem. Jednak największym powodzeniem cieszyła się przejażdżka traktorem, podczas której uczniowie klasy mechanik –operator pojazdów i maszyn rolniczych mieli okazję zaprezentować przyszłym adeptom tego zawodu nabyte w szkole umiejętności.
Pasja  i energia uczniów z Ornontowickiej szkoły

To dobry pomysł promowania zawodów, w których kształci szkoła. Jak podkreśliła pani Teresa Stasik-Szyszka – dyrektor szkoły – zaangażowanie nauczycieli i uczniów pokazuje, jak duża energia tkwi w młodych ludziach, a odpowiednio ukierunkowana przez nauczycieli może służyć również lokalnej społeczności. Impreza była inicjatywą nauczyciela tej szkoły pana Dariusza Spyry, który z jednej strony chciał zainteresować młodsze pokolenie ofertą szkoły, a w niej tak niecodziennymi zawodami, jak np. technik hodowca koni czy technik ogrodnik, a z drugiej strony potraktował imprezę jako swoistego rodzaju otwartą lekcję, podczas której uczniowie szkoły mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności wchodząc w kontakt z potencjalnymi klientami, których muszą zachęcić do zatrzymania się i zainteresowania swoją branżą.

Początek wspaniałej przygody uczniów w Ornontowicach

Jak widać energii nie brakuje, a pan D. Spyra zapewnił, że w następnym roku impreza będzie bardziej rozbudowana, gdyż sami odwiedzający podczas rozmów podsuwali pomysły na kolejne przedsięwzięcia. Gratulujemy pomysłu i czekamy na kolejną edycję imprezy.

informacja pochodzi od: ZSP Ornontowice

zdjęcia : ZSP Ornontowice i redakcja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 + = 14

Copyright © 2017 Wydawnictwo CERTE. All rights reserved.