Bezpieczeństwo Finanse Oszustwo na Policjanta Oszustwo na wnuczka Policja

Komunikat KPP Mikołów w sprawie oszustów działających na naszym terenie

Ważny komunikat naszych Policjantów z Mikołowskiej Komendy w sprwie oszustów.

 


* * *


Sklep obuwniczo-odzieżowy ALICE  Ornontowice ul. Zwycięstwa 2a (pawilon Anatol I piętro do końca korytarza).

W stałej ofercie między innymi: duży wybór modnego i wygodnego obuwia damskiego, męskiego i dziecięcego, torebek damskich i męskich, portfele damskie i męskie, paski do spodni, szelki do spodni, odzież , bieliznę damską i męską, biżuterię, obrusy, ręczniki, pościele, poduszki, kołdry, koce, karnisze, rolety, materiały do szycia firan i zasłon. Usługi krawieckie.


* * *


 

Komunikat KPP Mikołów

Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Mikołowie, apelują do mieszkańców o ostrożność i rozwagę. W ostatnim czasie na terenie naszego powiatu doszło do kilku prób wyłudzenia pieniędzy, metodą na tzw. “wnuczka” lub „policjanta”. Oszuści dzwonią na numery stacjonarne bądź losowo wybrane numery komórkowe. Podają się za członków najbliższej rodziny lub też pracowników instytucji cieszących się dużym zaufaniem, np. policji, banków czy urzędów. Podczas rozmowy telefonicznej żerują na naszej naiwności prosząc o pożyczkę danej sumy pieniędzy lub wyciągając dane, które są im potrzebne do przejęcia oszczędności naszego życia.

Dlatego też pamiętajmy:
Bądźmy ostrożni i nie ufajmy takim telefonom. Nie reagujmy pochopnie na hasło: syn, wnuczek, siostrzenica potrzebują pomocy, gdy tylko usłyszymy głos w słuchawce. Upewnijmy się dzwoniąc, czy faktycznie nasz krewny potrzebuje pomocy.

Policjant nigdy nie zadzwoni z informacją o prowadzonej akcji oraz nigdy nie poprosi o przekazanie komuś pieniędzy lub przelaniu ich na konto. Nigdy również nie zapyta przez telefon o numer dowodu osobistego czy PESEL.

Oszuści wywierają presję czasu, nie ulegajmy jej. Rozłączmy rozmowę telefoniczną i dajmy sobie czas na zastanowienie.
O wszelkich niepokojących tego typu zdarzeniach poinformujmy najbliższych oraz policję.

Zagrożeni ludzi starsi i nie tylko

Ofiarami oszustów w ostatnich dniach padły kobiety w wieku lat 60 i 48 więc wcale nie tak zaawansowane wiekowo jak mogło by się wydawać.

Pamiętajmy by uczulać naszych najbliższych na zagrożenia bo oszuści potrafią być bardzo przekonujący.

O w/w zdarzeniach informacje znajdują sie w Kronice Kryminalnej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

96 − = 86

Copyright © 2017 Wydawnictwo CERTE. All rights reserved.