Kandydat Ornontowice Ornontowice Rada Gminy Ornontowice Radny Ornontowice Urząd Gminy Ornontowice Wójt Ornontowice Wybory Ornontowice

Oszustwo wyborcze w Ornontowicach?

Czy podczas minionych wyborów w Ornontowicach doszło do oszustwa czy tylko ujawniła się czyjaś niekompetencja?

Na początek chcielibyśmy serdecznie pogratulować wszystkim nowowybranym przedstawicielom władz lokalnych, uzyskania mandatu zaufania od mieszkańców, oraz życzyć dużo ciężkiej pracy dla dobra Ornontowic.

 


* * *


Sklep obuwniczo-odzieżowy ALICE  Ornontowice ul. Zwycięstwa 2a (pawilon Anatol I piętro do końca korytarza).

W stałej ofercie między innymi: duży wybór modnego i wygodnego obuwia damskiego, męskiego i dziecięcego, torebek damskich i męskich, portfele damskie i męskie, paski do spodni, szelki do spodni, odzież , bieliznę damską i męską, biżuterię, obrusy, ręczniki, pościele, poduszki, kołdry, koce, karnisze, rolety, materiały do szycia firan i zasłon. Usługi krawieckie.


* * *


 

Rozmowa z kandydatem Symeonem Rzymskim

Wyniki w Ornontowicach z poślizgiem

Nie było chyba drugiego takiego miejsca w okolicy gdzie trzeba było tak długo czekać na wyniki wyborów.

Sąsiednia gmina Gierałtowice już około południa znała wyniki swoich decyzji, Mikołów gdzie liczenia było jakby nie patrzeć więcej, miał szybciej informacje o wynikach niż my.

Ornontowice na oficjalne wyniki musiały czekać niemal dobę.

 

Frekwencja w Ornontowicach

Nasza gmina to niespełna 6000 mieszkańców, a z tego uprawnionych do głosowania było 4667 osób.

Kart do głosowania wydano 2823 czyli do wyborów poszło 60,49% uprawnionych, co jest dobrym wynikiem.

Najdłużej przyszło nam czekać na wyniki komisji z 1 okręgu wyborczego, czyli tam gdzie była najlepsza frekwencja (66,56%).

Pytanie jednak brzmi dlaczego liczenie pierwszego okręgu, w którym głosowały zaledwie o 182 osoby więcej niż w 3 okręgu i o 202 więcej niż w 2, trwało tak długo?

 

Rozmowa z kandydatem Symeonem Rzymskim

Nieudolność komisji wyborczej czy przyznanie się do oszustwa w Ornontowicach?

Na stronach wyborów należących do Państwowej Komisji Wyborczej i Krajowego Biura Wyborczego znajduje się informacja, że w okręgu nr 2, zostało oddane więcej głosów niż było głosujących.

 

Już w dniu 22 października, redakcja zgłaszała ten fakt to KBW, które miało się sprawą zająć. Niemniej jednak następnego dnia rano nadal na stronie widniała ta sama informacja.

Rozmowa z kandydatem Symeonem Rzymskim

W dniu dzisiejszym nasza redakcja wystąpiła zarówno do centrali KBW jak i delegatury w Bielsku-Białej o wyjaśnienie sprawy oraz o podanie pełnych list osób które pełniły w tym czasie obowiązki urzędników wyborczych w naszej gminie, wraz z wyszczególnieniem osób odpowiedzialnych za wprowadzanie danych do systemu informatycznego PKW.

Redakcja rozważa możliwość złożenia zawiadomienia o możliwości popełnienia czynu prawem zabronionego, a ostateczna decyzja zależy od wyjaśnień KBW.

 

Rozmowa z kandydatem Symeonem Rzymskim

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

94 − 86 =

Copyright © 2017 Wydawnictwo CERTE. All rights reserved.