Kandydat Ornontowice Ornontowice Ornontowicka Liga Orlika Rada Gminy Ornontowice Radny Ornontowice Wybory Ornontowice

Rozmowa z Symeonem Rzymskim – kandydatem do Rady Gminy Ornontowice

“Do ważnych założeń na najbliższe lata zaliczam takie inwestycje jak chociażby modernizację ostatniego odcinka chodnika przy ulicy…” – czyli co się udało, a co by jeszcze chciał zrobić Radny Symeon Rzymski z Ornontowic.

 


* * *


Sklep obuwniczo-odzieżowy ALICE  Ornontowice ul. Zwycięstwa 2a (pawilon Anatol I piętro do końca korytarza).

W stałej ofercie między innymi: duży wybór modnego i wygodnego obuwia damskiego, męskiego i dziecięcego, torebek damskich i męskich, portfele damskie i męskie, paski do spodni, szelki do spodni, odzież , bieliznę damską i męską, biżuterię, obrusy, ręczniki, pościele, poduszki, kołdry, koce, karnisze, rolety, materiały do szycia firan i zasłon. Usługi krawieckie.


* * *


 

Paweł Bilko:

Jak to się stało, że został Pan lokalnym politykiem?

Symeon Rzymski:

Od czasów szkoły działem charytatywnie w różnych strukturach i zawsze taka możliwość wpływania na najbliższe otoczenie mi odpowiadała.

Moją przygodę z GIP-em, zapoczątkowała rozmowa z wójtem, Panem Kazimierzem Adamczykiem przed poprzednimi wyborami. To właśnie wójt zaproponował mi start w wyborach do rady.

Paweł Bilko:

Co udało się zrobić w mijającej kadencji?

Symeon Rzymski:

Poza bieżącymi zadaniami spoczywającymi na barkach radnych, w trudnych czasach, po zmianie prawa górniczego na niekorzyść naszej gminy, udało się w moim okręgu zmodernizować między innymi ulicę Polną.

Paweł Bilko:

Angażuje się Pan w promocję sportu w gminie, chociażby poprzez Ornontowicką Ligę Orlika. Jaki cel miało utworzenie ligi?

Symeon Rzymski:

Nie tylko poprzez ligę, ale także przez inne wydarzenia sportowe, takie jak chociażby MultiBieg który w tym roku start i metę miał w naszym parku, a biegacze z całego kraju mogli zwiedzić Ornontowice.

Liga miała na celu umożliwienie gry w piłkę wszystkim ornontowiczanom, którzy nie są zawodowo z tym sportem związani.

Udało się dodatkowo zrobić promocję Ornontowic, teraz w lidze grają drużyny od Pyskowic po Żory i od Zabrza po Czerwionkę, mamy też drużynę z Mikołowa sponsorowaną przez LeroyMerlin.

 

Paweł Bilko:

Ma Pan jednego kontrkandydata, obawia się Pan wyniku wyborów w swoim okręgu?

Symeon Rzymski:

Mam mocnego kontrkandydata, ale myślę, że mieszkańcy okręgu dadzą mi szanse kontynuować prace na ich rzecz w radzie gminy.

Mam nadzieję, że przez ostatnie 4 lata dałem się poznać z jak najlepszej strony i godnie reprezentowałem mieszkańców wszędzie tam gdzie było to potrzebne.

Paweł Bilko:

Zdradzi Pan naszym czytelnikom swoje plany na nadchodzące 5 lat kadencji?

Symeon Rzymski:

Na początku muszę podkreślić, iż jestem zawsze otwarty na rozmowy z mieszkańcami, a miejsce gdzie mieszkam i pracuje zna chyba każdy przemieszczający się po Ornontowicach, a nie tylko najbliżsi mi sąsiedzi.

Do ważnych założeń na najbliższe lata zaliczam takie inwestycje jak chociażby modernizację ostatniego odcinka chodnika przy ulicy Zwycięstwa, przebudowę skrzyżowania ulic Zwycięstwa i Krótkiej przy markecie DINO czy doprowadzenie centralnego ogrzewania do najdalszych zakątków mojego okręgu, by mieszkańcy nie musieli truć środowiska własnymi piecami.

Mam zamiar kontynuować promocje Ornontowic poprzez sport, tak jak do tej pory czyli przez Ornontowicką Ligę Orlika, kolejne MultiBiegi – chciałbym by były w Ornontowicach – oraz większe wspieranie naszej żeńskiej drużyny piłkarskiej.

Na zakończenie chciałbym podziękować mieszkańcom za zaufanie w kadencji 2014-18 oraz Koleżance i Kolegom z GiP wraz z Wójtem za udaną współpracę i przekazaną wiedzę.
Bardzo proszę o głos w tych nadchodzących bardzo ważnych dla mieszkańców wyborach.

1 KOMENTARZ

  1. Pan Rzymski nie miał pojęcia co się dzieje na ulicach w jego okręgu. Chciał modernizować wyremontowaną ulicę Krótką oraz Cichą. Mylił ulicę Krótką z Cichą, a o dziurawej ulicy Spokojniej nie wiedział że istnieje. Strzelił sobie gola i dostał czerwoną kartkę od Wyborców.
    Wszystko co napisałem można przeczytać w Naszej Gazecie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

79 − = 69

Copyright © 2017 Wydawnictwo CERTE. All rights reserved.