Bezpieczeństwo Ornontowice Policja Powiat Mikołowski

Efekty piątkowych działań “Trzymaj się prawego pasa”

W miniony piatek 24 stycznia na jednej z głównych tras w powiecie mikołowskim przeprowadzona została akcja drogówki “Trzymaj się prawego pasa”. Mundurowi starali się dyscyplinować tych kierujących, którzy lewy pas jezdni wykorzystywali niezgodnie z przeznaczeniem. Przypominamy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami, zobowiązni jesteśmy jechać prawą stroną, a lewa służy np. do wyprzedzania pojazdów lub w sytuacji gdy chcemy wykonać lewoskręt. W trakcie tych działań towarzyszyła nam kamera TVP3.

 


* * *


Sklep obuwniczo-odzieżowy ALICE  Ornontowice ul. Zwycięstwa 2a (pawilon Anatol I piętro do końca korytarza).

W stałej ofercie między innymi: duży wybór modnego i wygodnego obuwia damskiego, męskiego i dziecięcego, torebek damskich i męskich, portfele damskie i męskie, paski do spodni, szelki do spodni, odzież , bieliznę damską i męską, biżuterię, obrusy, ręczniki, pościele, poduszki, kołdry, koce, karnisze, rolety, materiały do szycia firan i zasłon. Usługi krawieckie.


* * *


 

Tym razem akcja prowadzona była na DK 81, czyli na tzw. wiślance. W godzinach 09.00 do 13.00 patrol w dwuosobowym składzie ujawnił łącznie 8 wykroczeń drogowych, z czego 5 dotyczyło nieprawidłowego korzystania z lewego pasa jezdni. Jeden z kierujących tłumaczył, że po prostu bardzo się spieszył, dlatego też wybrał lewą stronę, gdyż jadąc prawą… raczej by nie zdążył.  Takie tłumaczenie niestety zakończyło się mandatem karnym.

W trakcie działań policjanci kontrolowali również obowiązek korzystania z pasów i innych urządzeń bezpieczeństwa, sprawdzali stan trzeźwości i reagowali na tzw. wykroczenia problemowe, np. nieprawidłowe wykonanie manewru wyprzedzania, wymuszanie pierwszeństwa przejazdu, zajechanie drogi, czy też zatrzymanie lub postój w miejscach niedozwolonych.

Przez pewien czas policjantom towarzyszyła także ekipa TVP3 Katowice, której oko kamery mogło zarejestrować przypadki niewłaściwych nawyków kierujących. Kontrolowani później kierowcy, na potrzeby montowanego materiału, mieli okazję wypowiedzieć się  co sądzą o akcji ” Trzymaj się prawego pasa”.

źródło: Policja Mikołów
Efekty piątkowych działań "Trzymaj się prawego pasa"

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

59 + = 60

Copyright © 2017 Wydawnictwo CERTE. All rights reserved.