Bezpieczeństwo Kronika Kryminalna Ornontowice Policja Policja Mikołów Policja Orzesze Powiat Mikołowski Prokurator Mikołów

Nieumyślne spowodowanie śmierci

Śledztwo z art.155 kodeksu karnego: “Kto nieumyślnie powoduje śmierć człowieka, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.” czyli potoczne nieumyślne spowodowanie śmierci.

 


* * *


Sklep obuwniczo-odzieżowy ALICE  Ornontowice ul. Zwycięstwa 2a (pawilon Anatol I piętro do końca korytarza).

W stałej ofercie między innymi: duży wybór modnego i wygodnego obuwia damskiego, męskiego i dziecięcego, torebek damskich i męskich, portfele damskie i męskie, paski do spodni, szelki do spodni, odzież , bieliznę damską i męską, biżuterię, obrusy, ręczniki, pościele, poduszki, kołdry, koce, karnisze, rolety, materiały do szycia firan i zasłon. Usługi krawieckie.


* * *


 

Miejsce odnalezienia ciała kobiety

 

Ciało zostało odnalezione około 400m (zaledwie) od domu. Pomimo ze mogło by się to wydawać absurdalnie mała odległością to jednak okolica pełna jest terenów zalesionych i nieużytków porośniętych wszelkiej maści roślinnością.

Byliśmy dziś przejazdem na ul. Brzozowej zrobiliśmy kolejną fotografie miejsca gdzie w zarośla wchodzi ścieżka,

Na fotografii widać jak nieprzystępny i zarośnięty jest to kawałek Ornontowic.

Nie przedstawimy fotografii z samego miejsca, na co pewnie nie jeden czytelnik miałby ochotę, a nie nie zrobimy tego ze względu na szacunek do zmarłej oraz poszanowanie dla tego miejsca.

Prosimy też zwłaszcza młodszych czytelników o zachowanie szacunku dla zmarłej oraz jej rodziny i nie zamieszczanie w mediach społecznościowych spekulacji na temat śmierci, fotografii domu czy samego miejsca odnalezienia ciała.

Policja o śledztwie w sprawie ciała kobiety

O sprawę zapytaliśmy po raz kolejny KPP w Mikołowie:

Pani rzecznik potwierdziła nam, że sprawa jest prowadzona z art. 155 kodeksu karnego, ale po resztę informacji odsyła nas do prokuratury nadzorującej, czyli mikołowskiej.

Prokuratura Rejonowa w Mikołowie o sprawie z Ornontowic

Całość nadzoruje Prokurator Rejonowy Tomasz Rygiel z Mikołowa.

Podczas dzisiejszej rozmowy telefonicznej udało nam się uzyskać kilka informacji które możemy opublikować.

Oto fakty jakie są znane na obecna chwile:

  1. Kwalifikacja z art. 155 kk jest kwalifikacją roboczą – w jakiejś sprawie musi być dochodzenie, aby można było prowadzić czynności.
  2. Nadal nie mamy OFICJALNEGO potwierdzenia, że ciało odnalezione przy ulicy Brzozowej to zaginiona ornotowiczanka Dorota Janiczek – nie ma protokołu, nie ma oficjalnego potwierdzenia.
  3.  Prawdopodobnie oficjalne rozpoznanie (z protokołem) przez rodzinę odbędzie się jutro (08.07.2020).
  4. Prokuratura zleciła wykonanie sekcji, jest spore prawdopodobieństwo, że  sekcja także odbędzie się  w dniu jutrzejszym.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

98 − 94 =

Copyright © 2017 Wydawnictwo CERTE. All rights reserved.