Ornontowice Urząd Gminy Ornontowice

25 lat twórczości artystycznej Marii Kulawik

Podczas wczorajszej XXI Sesji Rady Gminy Ornontowice, która odbyła się w sali ARTerii CKiP miało miejsce uroczyste uhonorowanie jubileuszu 25-lecia twórczości artystycznej znanej ornontowickiej malarki – Marii Kulawik.

 


* * *


Sklep obuwniczo-odzieżowy ALICE  Ornontowice ul. Zwycięstwa 2a (pawilon Anatol I piętro do końca korytarza).

W stałej ofercie między innymi: duży wybór modnego i wygodnego obuwia damskiego, męskiego i dziecięcego, torebek damskich i męskich, portfele damskie i męskie, paski do spodni, szelki do spodni, odzież , bieliznę damską i męską, biżuterię, obrusy, ręczniki, pościele, poduszki, kołdry, koce, karnisze, rolety, materiały do szycia firan i zasłon. Usługi krawieckie.


* * *


 


Zaproszona na sesję artystka odebrała z rąk Wójta Gminy – Marcina Kotyczki i Przewodniczącego Rady Gminy – Henryka Nieużyły pamiątkową statuetkę, list gratulacyjny oraz kwiaty.

 

W ciągu ćwierćwiecza wielokrotnie udowodniła Pani swój niezwykły talent nigdy nie zapominając o rodzinnych Ornontowicach, przy każdej możliwej okazji promując je na mapie Polski i świata, za co należą się Pani największe podziękowania.Z okazji jubileuszu 25-lecia twórczości artystycznej gratulujemy dotychczasowego dorobku i jednocześnie życzymy nieustających chęci i natchnienia do dalszej twórczości – dziękowali i gratulowali artystce ornontowiccy włodarze. Wyraźnie wzruszona jubilatka serdecznie podziękowała przedstawicielom władz samorządowych naszej Gminy.

Swoją przygodę z malarstwem rozpoczęła w 1995 r., kiedy to od swojego męża Andrzeja otrzymała bukiet słoneczników. Ich ulotne piękno postanowiła uwiecznić na płótnie za pomocą pasteli. Od tamtej chwili słoneczniki stały się głównym punktem jej twórczości towarzysząc artystce w chwilach radości, nadziei, żalu i smutku. Tak właśnie powstał „Życiorys w słonecznikach”, którego wystawy można było oglądać w wielu miastach Polski, jak i w Stanach Zjednoczonych.

Więcej o Marii Kulawik: https://centrumarteria.pl/artysci/maria-kulawik/

Szerzej o obradach XXI Sesji Rady Gminy Ornontowice we wrześniowym numerze „Głosu Ornontowic”, który dostępny będzie od 2 października.

źródło: Gmina Ornontowice
25 lat twórczości artystycznej Marii Kulawik

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

38 + = 45

Copyright © 2017 Wydawnictwo CERTE. All rights reserved.