Powiat Mikołowski

Najlepsi z najlepszych ze stypendiami

68 stypendystów w Miarce, 15 w Pileckim, dwóch w Zespole Szkół Nr 2 Specjalnych im. Marii Grzegorzewskiej – tylu uczniów i absolwentów mikołowskich szkół odebrało 24 września stypendia starosty mikołowskiego za rok szkolny 2019/2020. Są one przyznawane za wyniki w nauce, osiągnięcia w nauce i osiągnięcia w sporcie, raz w roku w kwocie dwóch tysięcy złotych.

 


* * *


Sklep obuwniczo-odzieżowy ALICE  Ornontowice ul. Zwycięstwa 2a (pawilon Anatol I piętro do końca korytarza).

W stałej ofercie między innymi: duży wybór modnego i wygodnego obuwia damskiego, męskiego i dziecięcego, torebek damskich i męskich, portfele damskie i męskie, paski do spodni, szelki do spodni, odzież , bieliznę damską i męską, biżuterię, obrusy, ręczniki, pościele, poduszki, kołdry, koce, karnisze, rolety, materiały do szycia firan i zasłon. Usługi krawieckie.


* * *


 

Jak co roku najliczniejszą grupę stypendystów stanowili licealiści z Miarki, w której to szkole wręczenie odbyło się w auli.
Gratulując młodzieży osiągniętych sukcesów, starosta Mirosław Duży mówił, iż właśnie oni osiągając ten sukces, stali się liderami swoich społeczności i zachęcał nie tylko do sięgania po kolejne laury w nauce i sporcie, ale również do aktywności w życiu społecznym.
W uroczystości uczestniczyli również Grażyna Nazar członek Zarządu Powiatu, Mirosława Lewicka przewodnicząca Komisji Oświaty, Kultury Sportu i Promocji Rady Powiatu, a także dyrektorka I LO Barbara Modzelewska.


Podobna uroczystość odbyła się w II LO im. rotmistrza Pileckiego, w którym wyróżnienia dla najlepszych uczniów otrzymało 15 licealistów, w tym Klaudia Żyszka finalistka Olimpiady Wiedzy o Górnym Śląsku czy też Julia Kasińska, która w tym roku zdobyła siedem medali: pięć srebrnych i dwa brązowe, w narciarstwie wodnym. Poza przedstawicielami władz powiat w przyznaniu stypendiów uczestniczyła dyrektorka tej szkoły Renata Grzegorczyk.


Historycznym dla Zespołu Szkół nr 2 Specjalnych nazwał dzisiejsze wydarzenie dyrektor Tadeusz Śliwa. W tej placówce, stypendia starosty, które wręczane są uczniom szkół ponadpodstawowych przyznano po raz pierwszy. Trafiły one do dwóch osób Daniela Szlachty i Marcela Kaczmarczyka, obaj uzyskali je za wyniki w nauce.

 


25 września otrzymają je uczniowie pozostałych szkół ponadpodstawowych w powiecie mikołowski czyli: Zespół Szkół Technicznych w Mikołowie  – 26 uczniów, Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Ornontowicach – 37 uczniów oraz Zespół Szkół Energetycznych i Usługowych w Łaziskach Górnych – 5 uczniów, łącznie trafiły one do 153.  W tej liczbie jest 95 – uczennic i 58 – uczniów. Jeśli chodzi o typy szkół to z Liceów Ogólnokształcących mamy 83 uczniów ( 59 dziewcząt i 24 chłopców), z Techników – 61 uczniów ( 32 dziewczęta i 29 chłopców), Branżowa Szkoła I Stopnia – 7 uczniów ( 4 dziewczęta i 3 chłopców),Liceum Ogólnokształcące Specjalne – 1 uczeń oraz Branżowa Szkoła I Stopnia Specjalna – 1 uczeń. Co do kryteriów przyznania to największa liczba  wyróżnionych nagrodzona została za  wybitne osiągnięcia w nauce – 218 uczniów, za wybitne  wyniki w nauce – 118 uczniów, zaś za sukcesy w sporcie  17 uczniów.

Nazwiska wszystkich nagrodzonych na stronie www. mikolowski.pl w zakładce Stypendia Starosty Mikołowskiego

źródło: Powiat Mikołów
Najlepsi z najlepszych ze stypendiami

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

50 + = 59

Copyright © 2017 Wydawnictwo CERTE. All rights reserved.