Ornontowice Powiat Mikołowski praca Mikołów

Stopa bezrobocia w Powiecie Mikołowskim

Na koniec lipca stopa bezrobocia wyniosła w Powiecie Mikołowskim 3,9 procent przy 4,7 proc. w województwie śląskim oraz 6,1 proc. w kraju. Jak widać bezrobocie jest mniejsze niż średnia w województwie niestety rośnie, zresztą jak w innych regionach.
Dla przykładu w grudniu 2019 roku w PUP Mikołów zarejestrowanych było 1129 osób, w marcu tego roku było to 1279, na koniec lipca 1620, zaś do 16 września 1758.

 


* * *


Sklep obuwniczo-odzieżowy ALICE  Ornontowice ul. Zwycięstwa 2a (pawilon Anatol I piętro do końca korytarza).

W stałej ofercie między innymi: duży wybór modnego i wygodnego obuwia damskiego, męskiego i dziecięcego, torebek damskich i męskich, portfele damskie i męskie, paski do spodni, szelki do spodni, odzież , bieliznę damską i męską, biżuterię, obrusy, ręczniki, pościele, poduszki, kołdry, koce, karnisze, rolety, materiały do szycia firan i zasłon. Usługi krawieckie.


* * *


 


Każdego miesiąca zwiększała się też liczba rejestrujących się bezrobotnych. W grudniu 2019 roku były to 203 osoby, w marcu zarejestrowało się 211, w lipcu 217 osób, zaś do połowy września 255.
Notowany jest te odpływ bezrobotnych. Dla przykładu w grudniu 2019 roku z ewidencji wykreślonych zostało 169 osób, z których prace znalazło 71, a działalność gospodarczą założyły dwie.
W marcu zatrudniły się 83 osoby , a na założenie firmy zdecydowały się dwie, w lipcu było to 97 osób, a osiem rozpoczęło prowadzenie własnego biznesu. Do 16 września 95 osób zostało wyrejestrowanych bowiem znalazło zatrudnienie, a pięć rozpoczęło prowadzenie działalności gospodarczej.
Obecnie w swej bazie PUP posiada 85 aktualnych ofert pracy. Dominują wśród nich oferty w branżach: produkcyjna, elektryczno-mechaniczna, obróbka metali, opiekuńczo-wychowawcza oraz prace proste niewymagające kwalifikacji.

 

źródło: Powiat Mikołów
Stopa bezrobocia w Powiecie Mikołowskim

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 + 5 =

Copyright © 2017 Wydawnictwo CERTE. All rights reserved.