COVID Ornontowice Miarka Ornontowice Ornontowice Ornontowice szkoła Powiat Mikołowski przedszkole Ornontowice Wójt Ornontowice Zdrowie Ornontowice ZSP ZSP Miarka

COVID w Ornontowicach

Spływają kolejne informacje o sytuacji epidemicznej w Ornontowicach, staramy się trzymać rękę na pulsie.

 


* * *


Sklep obuwniczo-odzieżowy ALICE  Ornontowice ul. Zwycięstwa 2a (pawilon Anatol I piętro do końca korytarza).

W stałej ofercie między innymi: duży wybór modnego i wygodnego obuwia damskiego, męskiego i dziecięcego, torebek damskich i męskich, portfele damskie i męskie, paski do spodni, szelki do spodni, odzież , bieliznę damską i męską, biżuterię, obrusy, ręczniki, pościele, poduszki, kołdry, koce, karnisze, rolety, materiały do szycia firan i zasłon. Usługi krawieckie.


* * *


 

 

Pierwszy komunikat dyrekcji szkoły w Ornontowicach

Dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Gminie Ornontowice informuje, że w dniu dzisiejszym tj. 14 października br. w placówce odnotowano przypadek SARS – COV – 2 u jednego z rodziców dziecka uczęszczającego do grupy „Słoneczka” (segment A). Dziecko było obecne do dnia dzisiejszego w przedszkolu.

W związku z powyższym uruchomiono procedury, dotyczące funkcjonowania przedszkola w czasie epidemii i czekamy na decyzję koordynatora Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Tychach do spraw „Covid w szkole”.

 

Aktualna informacja dyrekcji szkoły w Ornontowicach po wytycznych ze stacji  SANEPID w Tychach

Dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Ornontowicach pragnie poinformować, iż Decyzją koordynatora Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Tychach Przedszkole im. Kubusia Puchatka nadal funkcjonuje w trybie stacjonarnym.

 

 

Obwieszczenie Wójta Ornontowic w związku z możliwością zarażenia SARS CoV-2

Szanowni Państwo, drodzy Mieszkańcy Gminy Ornontowice!
W związku z sytuacją, że na początku bieżącego tygodnia zarówno moja osoba, jak i Zastępca Wójta Gminy, mieliśmy kontakt z osobą, która uzyskała pozytywny wynik testu na COVID-19, mając na uwadze zdrowie swoje i współpracowników oraz zasady sanitarne informuję, że niezwłocznie po otrzymaniu tej informacji, oboje poddaliśmy się kilkudniowej kwarantannie domowej oraz pracy zdalnej, w oczekiwaniu na ewentualny kontakt ze strony SANEPIDU i dalsze instrukcje.
Nadmieniam, że pozostajemy w stałym kontakcie z pracownikami Urzędu Gminy, który w dalszym ciągu pracuje w normalnym trybie (niezmiennie z koniecznością wcześniejszego umówienia wizyty przez interesariuszy). Zdecydowanie jednak rekomenduję załatwianie spraw w sposób zdalny.
Z góry przepraszamy za odwołanie wszystkich zaplanowanych w najbliższym czasie spotkań w tradycyjnej formule. Postaramy się jednak, wspólnie z zastępcą wójta, w pilnych sprawach kontaktować się telefonicznie lub za pomocą wideokonferencji. O dalszym rozwoju sytuacji będę informował na bieżąco. Uważajcie na siebie i swoich bliskich! Serdecznie pozdrawiam.
Z wyrazami szacunku i życzeniami zdrowia
Marcin Kotyczka
Wójt Gminy Ornontowice
Ciekawe co będzie dalej mimo wszystko jednak dzieci w szkole korzystają ze wspólnej przestrzeni jak chociażby szatnie, korytarze, łazienki czy sale gdzie odbywają się lekcje wychowania fizycznego.
Można powiedzieć i tak ze ta 2 fala zachorowań nas omijała szerokim łukiem co prawdopodobnie teraz się zmieni.
Wszystkim nauczycielom w tym dniu zdrowia głównie psychicznego, a zdrowia ogólnego to życzymy wszystkim czytelnikom.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

27 − = 24

Copyright © 2017 Wydawnictwo CERTE. All rights reserved.