COVID Ornontowice Powiat Mikołowski

Kluby seniora w czasie pandemii

Funkcjonowanie Klubów Seniora w czasie pandemii, organizacja akcji „Bezpieczny Senior w drodze” oraz koncepcja utworzenia Forum Seniorów Powiatu Mikołowskiego – to tematy poruszone w trakcie spotkania osób zaangażowanych w realizację polityki senioralnej w gminach powiatu mikołowskiego. Odbyło się ono 9 października w starostwie, zaś obecne na nim były z ramienia starostwa: Grażyna Nazar, członek Zarządu Powiatu, Sabina Grzywok, Specjalista ds. Polityki Senioralnej oraz Aleksandra Łataś-Makuch, naczelnik Wydziału Rozwoju, Zdrowia i Promocji Starostwa Powiatowego.

 


* * *


Sklep obuwniczo-odzieżowy ALICE  Ornontowice ul. Zwycięstwa 2a (pawilon Anatol I piętro do końca korytarza).

W stałej ofercie między innymi: duży wybór modnego i wygodnego obuwia damskiego, męskiego i dziecięcego, torebek damskich i męskich, portfele damskie i męskie, paski do spodni, szelki do spodni, odzież , bieliznę damską i męską, biżuterię, obrusy, ręczniki, pościele, poduszki, kołdry, koce, karnisze, rolety, materiały do szycia firan i zasłon. Usługi krawieckie.


* * *


 


MOPS Orzesze reprezentowała Dominika Cichowska, ornontowicką Arterię Marzena Lewandowska, zaś łaziski CUS Weronika Januszka-Kopel. Obecne były także Izabela Konieczny oraz Olimpia Holeczek z mikołowskiej Fundacji Auxilium. Właśnie ta fundacja zaproponowała pomoc seniorom w postaci nieodpłatnego wsparcia psychologicznego, które okazuje się szczególnie ważne w czasie pandemii, kiedy seniorzy ograniczają swoją aktywność, pozostając w domach. Czas takiej przymusowej izolacji nie zostaje bez wpływu na ich kondycję psychiczną, dlatego tak ważne jest, aby nie pozostawiać ich samych.


Kolejną kwestią poruszono w trakcie tej debaty były sprawy bezpieczeństwa seniorów, o czym mówiła reprezentująca Radę Seniorów w Mikołowie Alicja Janota. Jak przyznała osoby starsze, szczególnie jako piesi użytkownicy dróg, często stają się ofiarami wypadków drogowych. Dlatego też zaproponowano organizację serii spotkań w gminach naszego powiatu z cyklu „Bezpieczny Senior w drodze”, w trakcie których policjanci mają rozdawać im m.in. odblaski, a to z kolei ma sprawić ich będą lepiej widoczni na drogach.


Obecne na spotkaniu panie zwróciły również uwagę na konieczność stworzenia platformy wymiany doświadczeń i informacji. Miałoby nim być Forum Seniorów Powiatu Mikołowskiego, które ma powstać jako ciało doradcze przy staroście mikołowskim.

źródło: Powiat Mikołów
Kluby seniora w czasie pandemii

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

89 + = 91

Copyright © 2017 Wydawnictwo CERTE. All rights reserved.