COVID Ornontowice COVID powiat mikołowski Miarka Ornontowice Nauka Ornontowice Ornontowice szkoła Powiat Mikołowski przedszkole Ornontowice Zdrowie Zdrowie Ornontowice ZSP Miarka

Kolejne przypadki SARS-CoV 2 w Ornontowickim Zespole Szkolno-Przedszkolnym

Sytuacja jest dynamiczna, pojawiają się kolejne doniesienia o chorych. Jedna grupa przedszkolna wraz z domownikami na kwarantannie.

 


* * *


Sklep obuwniczo-odzieżowy ALICE  Ornontowice ul. Zwycięstwa 2a (pawilon Anatol I piętro do końca korytarza).

W stałej ofercie między innymi: duży wybór modnego i wygodnego obuwia damskiego, męskiego i dziecięcego, torebek damskich i męskich, portfele damskie i męskie, paski do spodni, szelki do spodni, odzież , bieliznę damską i męską, biżuterię, obrusy, ręczniki, pościele, poduszki, kołdry, koce, karnisze, rolety, materiały do szycia firan i zasłon. Usługi krawieckie.


* * *


 

Szkoła została powiadomiona o kolejnych 4 pozytywnych wynikach testów.

4 nowe przypadki COVID-19 w Ornontowicach

Jak czytamy na stronie Miarki, wynik pozytywny uzyskała dwója nauczycieli oraz po jednym dziecku ze szkoły podstawowej i z przedszkola.

Dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Gminie Ornontowice informuje, że w dniu dzisiejszym tj. 16 października br. w Zespole Szkolno – Przedszkolnym stwierdzono przypadek SARS – COV – 2 u kolejnych pracowników pedagogicznych, którzy obecnie przebywają na zwolnieniu lekarskim. Pozytywny wynik na obecność koronawirusa ma również dwoje dzieci ( jedno w wieku szkolnym, a drugie przedszkolnym).

Grupa “Jeżyki z Ornontowickiego Puchatka na kwarantannie

Ponieważ jedno z dzieci z grupy “Jeżyki” uzyskało wynik pozytywny z testu na obecność COVID-19 decyzja sanepidu cała grupa (dzieci będące w dniu 12.10.2020 roku w przedszkolu) wraz z mieszkającymi w jednym gospodarstwie domownikami ląduje na kwarantannie do 22.10.2020 roku.

W związku z powyższym decyzją koordynatora Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Tychach do spraw „Covid w szkole” z zajęć stacjonarnych wyłączona zostaje grupa przedszkolna „Jeżyki”. Dzieci, które 12 października br. były obecne w przedszkolu wraz z osobami, zamieszkującymi w jednym gospodarstwie domowym przebywać będą na kwarantannie do 22.10.2020r. O szczegółach poinformuje rodziców wychowawca grupy.

Rekomendacje dyrekcji Miarki dla uczniów z objawami przeziębienia

Pani dyrektor wydał także całkiem sensowne zalecenia dla wszystkich tych którzy jeszcze nie sa na kwarantannach a mają jakiekolwiek objawy przeziębienia by pozostali w domach:

Dyrektor Zespołu rekomenduje również, aby wszystkie dzieci z objawami przeziębienia pozostały w domu. Pod rozwagę pozostawiam również decyzję Rodziców o posyłaniu dzieci do szkoły.

 

Miarka wystąpiła o zgodę na nauczanie zdalne dla klas 4-8

W tym samym komunikacie czytamy również, że Pani dyrektor wystąpiła do właściwych organów o wyrażenie zgody by placówka mogła przejść na nauczanie zdalne dla dzieci chodzących do klas od 4 do 8.

Z uwagi na dynamiczną sytuację epidemiologiczną w naszej placówce Dyrektor Zespołu zwrócił się do Organu Prowadzącego oraz Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Tychach z wnioskiem o zgodę na tymczasowe nauczanie zdalne dla klas 4 – 8. O decyzji będziemy informować niezwłocznie.

Tym samym dzieci z tych klas w całości przeszły by na tryb nauki w domu jaki znamy już z drugiego półrocza poprzedniego roku szkolnego.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 + 2 =

Copyright © 2017 Wydawnictwo CERTE. All rights reserved.