Ornontowice Urząd Gminy Ornontowice

Kontrole SMOGowe

Już wkrótce czeka nas okres jesienno-zimowy, a zatem rozpocznie się palenie w przydomowych kotłowniach i powróci problem złej jakości powietrza, uciążliwego dla wszystkich smogu.

 


* * *


Sklep obuwniczo-odzieżowy ALICE  Ornontowice ul. Zwycięstwa 2a (pawilon Anatol I piętro do końca korytarza).

W stałej ofercie między innymi: duży wybór modnego i wygodnego obuwia damskiego, męskiego i dziecięcego, torebek damskich i męskich, portfele damskie i męskie, paski do spodni, szelki do spodni, odzież , bieliznę damską i męską, biżuterię, obrusy, ręczniki, pościele, poduszki, kołdry, koce, karnisze, rolety, materiały do szycia firan i zasłon. Usługi krawieckie.


* * *


 

Gmina Ornontowice, jak i wszystkie gminy województwa śląskiego, ponownie podejmie walkę ze smogiem. Obecnie już w nowej rzeczywistości, gdyż od dnia 6 lipca 2020 r. obowiązuje nowy Program ochrony powietrza dla województwa śląskiego i będący jego integralną częścią – Plan Działań Krótkoterminowych.

Zgodnie z zapisami Planu Działań Krótkoterminowych, gminy w sytuacji ogłoszenia

II poziomu ostrzegania (ryzyko przekroczenia poziomu informowania dla pyłu zawieszonego PM10 wynoszącego 100 μg/m3) oraz III poziomu (alarm smogowy) zobowiązane są do przeprowadzenia kontroli indywidualnych urządzeń grzewczych.

Kontrole w zakresie spalania pozostałości roślinnych na powierzchni ziemi
na terenach zabudowanych oraz kontrole kotłowni w przedmiocie spalania odpadów i paliw zabronionych do stosowania, przeprowadzane będą przez upoważnionych pracowników Urzędu Gminy.

Przypominając, zgodnie z zapisami uchwały „antysmogowej” paliwa zabronione do stosowania to: węgiel brunatny oraz paliwa produkowane z wykorzystaniem tego węgla, muły i flotokoncentraty węglowe oraz mieszanki produkowane z ich wykorzystaniem, paliwa, w których udział masowy węgla kamiennego o uziarnieniu poniżej 3 mm wynosi więcej niż 15%, biomasa stała, której wilgotność w stanie roboczym przekracza 20%. Oczywiście niezmiennym pozostaje zakaz spalania wszelkiego rodzaju odpadów w przydomowych kotłowniach oraz pozostałości roślinnych (trawa, gałęzie itp.) na powierzchni ziemi.

Prosimy zatem mieszkańców o nieutrudnianie przeprowadzania kontroli. Zgodnie z art. 379 Ustawy z dnia 27 kwietnia 2001 r. Prawo ochrony środowiska, upoważnienie pracownicy urzędu, wykonując kontrolę, uprawnieni są do wstępu na nieruchomość
w godzinach od 6.00. do 22.00.

źródło: Gmina Ornontowice
Kontrole SMOGowe

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

52 − 50 =

Copyright © 2017 Wydawnictwo CERTE. All rights reserved.