Dwa nowe radiowozy dla KPP Mikołów

23 listopada w Urzędzie Miasta w Mikołowie, a także w łaziskim magistracie odbyło się wręczenie kluczyków do dwóch  nowych, nieoznakowanych radiowozów. Komendant Powiatowy Policji w Mikołowie – nadkom. Dariusz Klimczak – odebrał je  z rąk Burmistrza Mikołowa Stanisława Piechuli oraz Burmistrza Łazisk Górnych Aleksandra Wyry. W symbolicznym przekazaniu aut wziął udział także Starosta Mikołowski Mirosław Duży.

 


* * *


Sklep obuwniczo-odzieżowy ALICE  Ornontowice ul. Zwycięstwa 2a (pawilon Anatol I piętro do końca korytarza).

W stałej ofercie między innymi: duży wybór modnego i wygodnego obuwia damskiego, męskiego i dziecięcego, torebek damskich i męskich, portfele damskie i męskie, paski do spodni, szelki do spodni, odzież , bieliznę damską i męską, biżuterię, obrusy, ręczniki, pościele, poduszki, kołdry, koce, karnisze, rolety, materiały do szycia firan i zasłon. Usługi krawieckie.


* * *


 

Obecność samorządowców nie była przypadkowa, bowiem to dzięki wsparciu gmin Mikołowa, i Łazisk Górnych, a przede wszystkim starostwa powiatowego, które dołożyło się do zakupu obu wozów, ich zakup był możliwy. Samorządy wyłożyły połowę kwoty, natomiast resztę dofinansowała Komenda Główna Policji.

Obecnie KPP w Mikołowie wraz z komisariatami w Orzeszu i Łaziskach Górnych posiada łącznie 32 wozy, w tym 13 nieoznakowanych. Otrzymane właśnie pojazdy trafią do wydziału kryminalnego KPP Mikołów, drugi wykorzystywany będzie przez funkcjonariuszy z komisariatu w Łaziskach Górnych. Mają silniki benzynowe o pojemności 1,4 litra i 140 KM. Każdy z nich wart jest ponad 90.000 złotych.

 

źródło: Powiat Mikołów
Dwa nowe radiowozy dla KPP Mikołów

Dwa nowe, nieoznakowane radiowozy właśnie trafiły na stan jednostek mikołowskiego garnizonu. Dzięki temu flota pojazdów zwiększyła się do 32 samochodów. Ten element wyposażenia stanowi jeden z najważniejszych, bowiem prawidłowa realizacja i skuteczność podejmowanych działań w głównej mierze związana jest z moblinością całej formacji. Auta wyposażone są m.in. w kamerę cofania oraz czujniki parkowania i automatyczną klimatyzację. Nowe pojazdy to efekt finansowego wsparcia lokalnego samorządu.

Dzisiaj w siedzibie mikołowskiego i łaziskiego magistratu odbyło się uroczyste przyjęcie nowych, nieoznakowanych radiowozów. Komendant Powiatowy Policji w Mikołowie – nadkom. Dariusz Klimczak – z rąk Burmistrza Mikołowa Stanisława Piechuli oraz Burmistrza Łazisk Górnych Aleksandra Wyry odebrał klucze do zakupionych właśnie samochodów. W symbolicznym przekazaniu sprzętu wziął udział także Starosta Mikołowski Mirosław Duży. To właśnie dzięki ogromnemu finansowemu wsparciu tych jednostek samorządu terytorialnego policjanci będą mogli pracować jeszcze wydajniej i efektywniej.

Flota mikołowskiej Policji ( w tym flota komisariatów w Orzeszu i Łaziskach Górnych) to 32 samochody, w tym 13 nieoznakowanych. Otrzymane właśnie pojazdy trafią do Mikołowa oraz Łazisk Górnych. Mają silniki benzynowe o pojemności 1,4 litra i 140 KM. Ponadto, zawierają bogate wyposażenie, by zapewnić maksimum bezpieczeństwa i komfortu policjantom, którzy będą pełnili w nich służbę. Każdy z nich wart jest ponad 90.000 złotych.

Na ich zakup połowę kwoty wyłożyły samorządy terytorialne, tj. Urząd Miasta Mikołów, Urząd Miasta Łaziska Górne oraz Starostwo Powiatowe w Mikołowie, natomiast resztę dofinansowała Komenda Główna Policji.

źródło: Policja Mikołów
Nowe samochody dla Policji

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

82 − = 74