KWK Budryk Ornontowice OUG Gliwice Szkody górnicze

Okręgowy Urząd górniczy w Gliwicach monitoruje sytuacje na KWK Budryk

Okręgowy Urząd górniczy w Gliwicach monitoruje sytuacje na KWK Budryk i nie jest to nic nadzwyczajnego, ponieważ OUG nadzoruje prace wszystkich zakładów górniczych na podległym terenie. Po rozmowie z Dyrektorem OUG Gliwice znamy skale wzrostu wstrząsów w Ornontowicach w ostatnim kwartale.

 


* * *


Sklep obuwniczo-odzieżowy ALICE  Ornontowice ul. Zwycięstwa 2a (pawilon Anatol I piętro do końca korytarza).

W stałej ofercie między innymi: duży wybór modnego i wygodnego obuwia damskiego, męskiego i dziecięcego, torebek damskich i męskich, portfele damskie i męskie, paski do spodni, szelki do spodni, odzież , bieliznę damską i męską, biżuterię, obrusy, ręczniki, pościele, poduszki, kołdry, koce, karnisze, rolety, materiały do szycia firan i zasłon. Usługi krawieckie.


* * *


 

OUG Gliwice o wstrząsach w KWK Budryk

Na nasze pytania odpowiadał dziś Dyrektor Okręgowego Urzędu Górniczego w Gliwicach Pan Roman Sus  i z rozmowy wywnioskowaliśmy, iż za wstrząsy odpowiadają pokłady piaskowca zlokalizowane powyżej ściany i w momencie dotarcia do linii gdzie był wybierany pokład 358/1 ilość i siła wstrząsów powinna znacząco spaść. Powinna lecz nie jest to wcale pewne. OUG stale monitoruje sytuacje i gromadzi dane o sile, częstotliwości i lokalizacji wstrząsów oraz bierze czynny udział w planowaniu działań zapobiegawczych.

Ilość wstrząsów wysokoenergetycznych w KWK Budryk wzrosła z 0 do 20

Z danych przedstawionych nam przez Dyrektora OUG wynika, że w czerwcu dla KWK Budryk  nie odnotowano żadnego wstrząsu wysokoenergetycznego czyli wstrząsu o sile powyżej 10J, lipiec to już 3 wstrząsy, sierpień 1, wrzesień 2, październik 3 i dochodzimy do listopada, a tu mamy dane do 17.11 odnotowano 20 (dwadzieścia) wstrząsów wysokoenergetycznych.

foto JSW

Wstrząsy 106 J na KWK Budryk

W listopadzie z liczby tych 20 wstrząsów wysokoenergetycznych, aż 6 to wstrząsy o sile powyżej 106 J, które powodują miedzy innymi zatrzymanie postępu ściany i zwołanie specjalnego zespołu.

Trzy z tych wstrząsów możemy sprawdzić na stronach Górnośląskiej Regionalnej Sieci Sejsmicznej głównego Instytutu Górnictwa i są to wstrząsy o magnitudzie 2,5 i 2,6.

Poprzednie sile wstrząsy w KWK Budryk

W ostatnich latach odnotowaliśmy w KWK Budryk dwa z pośród najsilniejszych wstrząsów w kraju 8 listopada 2018 roku o 20:23 odczuliśmy wstrząs o magnitudzie 3,7 natomiast 13 stycznia 2020 roku wstrząs w Ornontowicach miał magnitude, aż 3,9.

 

 

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

− 7 = 2

Copyright © 2017 Wydawnictwo CERTE. All rights reserved.