Przewodniczący rady Gminy wzywa na dywanik przedstawiciela KWK Budryk w związku ze wzrostem ilości wstrząsów

Już 19 listopada o godzinie 16:00 rozpocznie się kolejna sesja Rady Gminy, na sesje został zaproszenia przedstawiciele KWK Budryk celem wyjaśnienia bieżącej i planowanej eksploatacji złoży na terenie naszej gminy.

 


* * *


Sklep obuwniczo-odzieżowy ALICE  Ornontowice ul. Zwycięstwa 2a (pawilon Anatol I piętro do końca korytarza).

W stałej ofercie między innymi: duży wybór modnego i wygodnego obuwia damskiego, męskiego i dziecięcego, torebek damskich i męskich, portfele damskie i męskie, paski do spodni, szelki do spodni, odzież , bieliznę damską i męską, biżuterię, obrusy, ręczniki, pościele, poduszki, kołdry, koce, karnisze, rolety, materiały do szycia firan i zasłon. Usługi krawieckie.


* * *


 

“Z kolei Przewodniczący Rady Gminy Ornontowice zaprosił na najbliższą Sesję Rady Gminy między innymi przedstawicieli JSW SA KWK „Budryk” celem omówienia bieżącej i planowanej działalności spółek górniczych na terenie Ornontowic. Obrady odbędą się 19 listopada br. o godzinie 16.00 w sposób zdalny i będzie można je śledzić na żywo za pośrednictwem www.esesja.tv

Wójt Ornontowic wezwał JSW do wyjaśnienia obecnej sytuacji

Niezależnie od zbliżającej się sesji Wójt Ornontowic, Pan Marcin Kotyczka wezwał JSW do wyjaśnienia obecnej sytuacji związanej ze wstrząsami oraz poinformowania o profilaktyce i środkach zaradczych stosowanych w KWK Budryk.

foto JSW

 

“Wójt Gminy Ornontowice informuje, że w związku z dużym natężeniem i częstotliwością wstrząsów górniczych na terenie Gminy Ornontowice oraz licznymi skargami mieszkańców, w dniu 13 listopada br. Urząd Gminy wystosował do dyrekcji JSW SA KWK „Budryk” pismo z prośbą o merytoryczną odpowiedź w zakresie prowadzonej eksploatacji, stosowanych metod, które mają złagodzić jej skutki. Urząd poprosił również o informację na temat stosowanej obecnie profilaktyki, mającej na celu ograniczenie występujących wstrząsów oraz o dane w zakresie zgłaszanych w bieżącym miesiącu szkód górniczych przez mieszkańców Gminy, ilości wykonywanych kontroli w terenie, jak również wyników tej kontroli.”

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

97 − 95 =