COVID Ornontowice COVID powiat mikołowski Ornontowice Powiat Mikołowski

Punkty wymazowe w Mikołowie

W środę (25.11.2020) w Mikołowie zaczną funkcjonować dwa punkty wymazowe, pobierające od pacjentów materiał biologiczny do testów diagnostycznych w kierunku koronawirusa. Jeden z nich zlokalizowany został na parkingu pomiędzy Starostwem Powiatowym a Białym Domkiem, drugi na Placu Harcerskim przy krytej pływalni Aqua Plant.

 


* * *


Sklep obuwniczo-odzieżowy ALICE  Ornontowice ul. Zwycięstwa 2a (pawilon Anatol I piętro do końca korytarza).

W stałej ofercie między innymi: duży wybór modnego i wygodnego obuwia damskiego, męskiego i dziecięcego, torebek damskich i męskich, portfele damskie i męskie, paski do spodni, szelki do spodni, odzież , bieliznę damską i męską, biżuterię, obrusy, ręczniki, pościele, poduszki, kołdry, koce, karnisze, rolety, materiały do szycia firan i zasłon. Usługi krawieckie.


* * *


 

„Na załatwienie wszystkich wymogów proceduralnych czekaliśmy blisko 2 tygodnie. To nie tylko rozpatrywanie wniosku i podpisanie stosownej umowy z NFZ i zgoda na funkcjonowanie takiego punktu wydana przez wojewodę, ale także procedura związana z uzyskaniem dostępu do systemu informatycznego EWP (skrót od Ewidencja Wjazdu do Polski), w którym zamieszczone są informacje adresowe i kontaktowe osób powracających do kraju z zagranicy, m.in. tych w stosunku, do których podjęto decyzję o wykonaniu testu diagnostycznego w kierunku SARS-CoV-2, oraz osób zakażonych tym wirusem” – tłumaczy Łukasz Połatyński koordynujący pracę punktu pobrań przy Starostwie Powiatowym.

Punkt w pierwszej kolejności skierowany będzie do osób mobilnych, które są w stanie dojechać do niego bądź zostać tam dowiezione samochodem. Testy diagnostyczne w kierunku koronawirusa wykonywane będą bez wysiadania z samochodu (drive thru). Osoby te muszą wcześniej uzyskać skierowanie na wymaz od lekarza podstawowej opieki zdrowotnej. Muszą również posiadać przy sobie dowód tożsamości.

„Na badania pacjenci umawiają się telefonicznie. Na konkretny termin i konkretną godzinę, w 10 minutowych odstępach. Rejestracja telefoniczna odbywa się pod numerem 5️⃣3️⃣1️⃣ 6️⃣2️⃣0️⃣ 3️⃣3️⃣5️⃣. Nasz punkt będzie czynny codziennie. W dni powszednie od godziny 14.00 do 18.00 a w soboty i niedziele od 9.00 do 13.00″ – dodaje Łukasz Połatyński. Dojazd do niego odbywać się będzie pierwszym zjazdem od strony ulicy Żwirki i Wigury, zaś po dokonaniu wymazu, bez konieczności wysiadania z auta, będzie się wyjeżdżać drogą wzdłuż budynku starostwa do ulicy Żwirki i Wigury – drugi zjazd.

Drugi z mikołowskich punktów „drive-thru”, który pobiera wymazy na obecność koronawirusa usytuowany został przy parkingu krytej pływalni Aqua Plant, będzie czynny każdego dnia w godzinach od 8.00 – 12.00.

Na czas dojazdu do punktu pobrań wymazów i badania Sanepid zwalnia pacjentów z kwarantanny. Powinni oni pamiętać, że w dniu, w którym poddają się badaniu na 3 godziny przed jego wykonaniem należy powstrzymać się od jedzenia, pić tylko wodę. Nie myć zębów, nie palić papierosów i nie żuć gumy. Można przyjąć leki w postaci tabletek, ale 3 godziny przed badaniem nie powinno się przyjmować żeli do nosa, gardła, ani pastylek do gardła.

źródło: Powiat Mikołów
Punkty wymazowe w Mikołowie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

6 + 4 =

Copyright © 2017 Wydawnictwo CERTE. All rights reserved.