SZLACHETNA PACZKA

Drodzy Rodzice!
Nasza szkoła po raz kolejny pragnie uszczęśliwić konkretna rodzinę w ramach akcji „Szlachetna Paczka”. Najważniejsze potrzeby wybranej rodziny to:
– żywność (pomogłaby odciążyć domowy budżet)
– mała lodówka (gdyż mieszkanie jest małe)
– ubrania dla dzieci (Dzieci bardzo szybko rosną, brakuje im przede wszystkim ciepłej odzieży na zbliżającą się zimę).

 


* * *


Sklep obuwniczo-odzieżowy ALICE  Ornontowice ul. Zwycięstwa 2a (pawilon Anatol I piętro do końca korytarza).

W stałej ofercie między innymi: duży wybór modnego i wygodnego obuwia damskiego, męskiego i dziecięcego, torebek damskich i męskich, portfele damskie i męskie, paski do spodni, szelki do spodni, odzież , bieliznę damską i męską, biżuterię, obrusy, ręczniki, pościele, poduszki, kołdry, koce, karnisze, rolety, materiały do szycia firan i zasłon. Usługi krawieckie.


* * *


 


Są jeszcze inne potrzeby (które zamieszczone są poniżej), ale najważniejsze w „Szlachetnej Paczce” jest to, by skompletować to co uznane jest za główne (w informacji poniżej zostały one zapisane wytłuszczoną czcionką).
Kompletując „Szlachetną Paczkę” warto mieć na uwadze, że przede wszystkim chodzi o rzeczy nowe lub takie, które są w bardzo dobrym stanie, bez śladów użytkowania.
Jeśli chcą Państwo przyłączyć się do akcji i wspomóc naszą szkołę w realizacji powziętego zadania, będziemy bardzo wdzięczni!
Dary można przynosić we wtorki i czwartki do gabinetu psychologa szkolnego – p. M. Świerczek-Fic w godzinach od 12:00 do 15:30 (sala 46) lub pozostawić przy portierni w segmencie B (w inne dni tygodnia). W celu uzyskania dodatkowych informacji prosimy kontaktować się ze szkolnym koordynatorem akcji p. Moniką Świerczek-Fic poprzez dziennik elektroniczny lub maile: mswierczekfic@ornontowice.edu.pl.
Akcję można wesprzeć także datkiem pieniężnym, który zostanie przeznaczony przede wszystkim na zakup lodówki. Dary zbieramy do 09.12.2020 roku. Liczymy na Państwa wsparcie i głęboko wierzymy, że i tym razem, pomimo bardzo trudnego dla nas wszystkich czasu, uda się pomóc innym!

Zachęcamy do zapoznania się z historią wybranej rodziny i jej marzeniami.

Historia Rodziny -Pani Bogumiła, Pan Marcin, Kordian (l.2), Nikola (l.9)
Rodzina do niedawna radziła sobie dobrze, pan Marcin pracował na budowie. Niestety nie posiadał umowy o pracę i gdy w pierwszej połowie roku ogłoszono pandemię, mężczyzna stracił zatrudnienie, a rodzina swoje jedyne źródło utrzymania. W trakcie poszukiwań pracy, by móc godnie przeżyć rodzina zaciągnęła kredyt, z którego utrzymywali się w bezrobotnych miesiącach i skromnie wyremontowali swoje małe mieszkanie, by stworzyć lepsze warunki rozwoju dla swoich dzieci. Pani Bogumiła zajmuje się dziećmi i nie ma możliwości podjęcia pracy ze względu na trudności w znalezieniu miejsca w żłobku dla najmłodszego Kordiana. Po znalezieniu pracy przez pana Marcina sytuacja rodziny nieznacznie się polepszyła, ich dochód wynosi 1470 zł, co w przeliczeniu na jednego członka rodziny wynosi 368 zł.

Potrzeby:

1) Żywność trwała: kawa, herbata, makaron, mąka, cukier, olej,konserwy mięsne, Bebiko 3, bobofruty, soczki.

2) Środki czystości:proszek do prania, płyn do mycia naczyń,mydło / żel myjący, szampon,pasta do zębów,szczoteczka do zębów, pampersy w rozmiarze 5, chusteczki nawilżane, proszek dla alergików.

3) Odzież: Kordian: Kurtka rozmiar 98 (Zimowe); Nikola rozmiar 134:Koszulka / t-shirt (Całoroczne), buty: kozaki zimowe rozmiar 31 (marzeniem dziewczynki są różowe kozaki, ale ucieszą ją buty w każdym kolorze).

4) Materiały szkolne: zeszyty, bloki, kredki, papier kolorowy, piórnik, przybory do pisania.

5) Wyposażenie mieszkania: kołdra dla alergików 2 sztuki i 2 poduszki.

6) Brakujące sprzęty gospodarstwa domowego:Pani Bogumiła ma bardzo przestarzałe sprzęty gospodarstwa domowego – lodówka może mieć maksymalną wysokość 160 cm. Brakuje również kuchenki elektrycznej.

7) Sprzęt elektroniczny niezbędny do nauki lub pracy zarobkowej: tablet (Starsza córka nie posiada odpowiedniego sprzętu do zdalnej nauki. )

8) Szczególne upominki (skryte marzenia świąteczne każdego z członków rodziny):Bogumiła: suszarka do włosów; Marcin: maszynka do golenia, Kordian: samochodzik; Nikola: kuferek z kosmetykami dla dzieci.

SZLACHETNA PACZKA

źródło: ZS Miarka Ornontowice
SZLACHETNA PACZKA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

32 + = 37