Powiat Mikołowski

Wideokonferencja samorządowców z wojewodą

Wicestarosta Tadeusz Marszolik oraz Cezary Tomiczek prezes Centrum Zdrowia reprezentowali nasz powiat w trakcie zorganizowanej 27 listopada w trybie zdalnym wideokonferencji władz śląskich powiatów oraz dyrektorów szpitali z wojewodą śląskim Jarosławem Wieczorkiem. W rozmowach uczestniczyła również Izabela Domogała odpowiadająca w Zarządzie Województwa za służbę zdrowia jak i Łukasz Pach dyrektor Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Katowicach.

 


* * *


Sklep obuwniczo-odzieżowy ALICE  Ornontowice ul. Zwycięstwa 2a (pawilon Anatol I piętro do końca korytarza).

W stałej ofercie między innymi: duży wybór modnego i wygodnego obuwia damskiego, męskiego i dziecięcego, torebek damskich i męskich, portfele damskie i męskie, paski do spodni, szelki do spodni, odzież , bieliznę damską i męską, biżuterię, obrusy, ręczniki, pościele, poduszki, kołdry, koce, karnisze, rolety, materiały do szycia firan i zasłon. Usługi krawieckie.


* * *


 


Tematy spotkania koncentrowały się wokół najważniejszych obecnie kwestii dotyczących sytuacji epidemicznej w naszym regionie.
W trakcie dyskusji ujawniły się wątpliwości, czy słuszną była decyzja o tym, iż jedynym źródłem informacji o statystykach dotyczących COVID-19 jest obecnie Ministerstwo Zdrowia i Główny Inspektorat Sanitarny. Do tej pory dane te gromadziły i przekazywały Stacje Sanitarno-Epidemiologiczne.


Kolejne kwestie odnosiły się do przekształcania kolejnych szpitali, a także tworzenia oddziałów przeznaczonych dla chorych z potwierdzonym zakażeniem SARS-CoV-2. W szpitalu Powiatowym w Mikołowie ma ich powstać 10.
Samorządowcy pytali również o powstający szpital tymczasowy dla pacjentów chorych na Covid-19 utworzonym na terenie Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach. Odpowiadając wojewoda zaznaczył, iż placówka uzyskała już swoją gotowość. Trwa również proces rekrutacji personelu.
Wśród problemów wskazywanych przez samorządowców i medyków pojawiły się także alarmujące informacje o brakach w dostępie do tlenu medycznego, jak również kwestie wynagrodzeń dla personelu medycznego pracującego z chorymi na covid. Wymieniono tu nie tylko lekarzy i pielęgniarki, ale także ratowników medycznych jak i salowe.

źródło: Powiat Mikołów
Wideokonferencja samorządowców z wojewodą

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

82 − 77 =

Copyright © 2017 Wydawnictwo CERTE. All rights reserved.