Zarząd ŚZGiP o likwidacji niskiej emisji

W imieniu 141 gmin i powiatów członkowskich Zgromadzenie Ogólne Śląskiego Związku Gmin i Powiatów apeluje do Rządu RP o zoptymalizowanie działań wzmacniających efektywność realizowanej polityki na rzecz poprawy jakości powietrza – to fragment stanowiska, nad którym debatował Zarząd Śląskiego Związku Gmin i Powiatów w trakcie zdalnego posiedzenia. Odbyło się ono 7 grudnia.

 


* * *


Sklep obuwniczo-odzieżowy ALICE  Ornontowice ul. Zwycięstwa 2a (pawilon Anatol I piętro do końca korytarza).

W stałej ofercie między innymi: duży wybór modnego i wygodnego obuwia damskiego, męskiego i dziecięcego, torebek damskich i męskich, portfele damskie i męskie, paski do spodni, szelki do spodni, odzież , bieliznę damską i męską, biżuterię, obrusy, ręczniki, pościele, poduszki, kołdry, koce, karnisze, rolety, materiały do szycia firan i zasłon. Usługi krawieckie.


* * *


 


Powiat Mikołowski reprezentował Starosta Mikołowski Mirosław Duży.

W dokumencie tym wskazano, iż zbliża się termin wyłączenia z eksploatacji niskosprawnych i nieekologicznych źródeł ciepła przewidzianych w uchwale Sejmiku Województwa Śląskiego.

Jak wskazano, są to bardzo wyczekiwane działania, jednak budzą również „rosnący niepokój, podyktowany tempem realizowanych inwestycji i obawą czy zostaną zakończone przed ich upływem, chociażby dlatego, że brakuje jednolitej strategii walki z zanieczyszczeniami powietrza oraz aktualnej informacji na temat liczby źródeł ciepła wymagających wymiany bądź przewidzianych do likwidacji”.

Rozwiązaniem rekomendowanym przez samorządowców skupionych w ŚZGiP może być chociażby przyspieszenie prac nad uzyskaniem pełnej funkcjonalności Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków CEEB. Szczególnie, że w obecnych warunkach gminy i powiaty muszą sobie radzić ze zjawiskiem niskiej emisji nie mając ku temu narzędzi, które precyzyjnie określiłyby miejsce, gdzie funkcjonują instalacje grzewcze odpowiedzialne za generowanie największej ilości zanieczyszczeń.

W trakcie tego samego zdalnego posiedzenia przedstawiona została także informacja dotycząca spotkań ze spółkami Grupy TAURON S.A. oraz wstępna propozycja działań związanych z 30-leciem działalności Śląskiego Związku Gmin i Powiatów.

 

źródło: Powiat Mikołów
Zarząd ŚZGiP o likwidacji niskiej emisji

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

62 + = 67