Bezpieczeństwo policja Łaziska Górne Policja Mikołów Powiat Mikołowski

Nowy rok i nowi policjanci

W ramach ostatniego w 2020 roku naboru do służby, szeregi mikołowskiej Policji zasiliło 5 nowych mundurowych. Uroczystą rotę ślubowania młodzi policjanci złożyli w sali odpraw budynku przy ulicy Rymera. To właśnie tutaj większość z nich będzie pełnić służbę po zakończeniu kilkumiesięcznego szkolenia podstawowego. Ze względu na stan epidemiologiczny, świętowanie tego dnia w jednostce przybrało skromniejszy niż zwykle charakter.

 


* * *


Sklep obuwniczo-odzieżowy ALICE  Ornontowice ul. Zwycięstwa 2a (pawilon Anatol I piętro do końca korytarza).

W stałej ofercie między innymi: duży wybór modnego i wygodnego obuwia damskiego, męskiego i dziecięcego, torebek damskich i męskich, portfele damskie i męskie, paski do spodni, szelki do spodni, odzież , bieliznę damską i męską, biżuterię, obrusy, ręczniki, pościele, poduszki, kołdry, koce, karnisze, rolety, materiały do szycia firan i zasłon. Usługi krawieckie.


* * *


 

W miniony poniedziałek ( 18 stycznia) o godzinie 11:30 w jednej z sal mikołowskiej komendy pojawili się posterunkowi: Michał Opoka, Łukasz Sipak, Michał Ferdyn, Kamil Markowski oraz Dawid Niesporek. To młodzi mieszkańcy Żor i Tychów, którzy właśnie rozpoczynają życiową przygodę z policyjnym mundurem. Choć ich twarze przysłonięte były maseczkami, radość i dumę ze wstąpienia w szeregi “granatowych” nietrudno było sobie wyobrazić. W obecności szefa mikołowskich stróżów prawa oraz pozostałych członków kierownictwa i pracownika kadr posterunkowi zobligowali się by strzec bezpieczeństwa państwa i jego obywateli i chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej porządek prawny.

Podczas uroczystości Komendant Powiatowy Policji w Mikołowie, nadkom. Dariusz Klimczak odczytał słowa roty ślubowania, które powtarzali za nim adepci sztuki policyjnej. Następnie, każdemu z nowych policjantów wręczył legitymację służbową i pogratulował wyboru zawodu. Komendant życzył każdemu z nich powodzenia i satysfakcji w przyszłej służbie przestrzegając jednocześnie, że każdego dnia, bez względu na okoliczności, obowiązują ich zasady etyki zawodowej, których łamanie godzi w wizerunek całej formacji.

Przed nowymi funkcjonariuszami kilkumiesięczne przeszkolenie, po którym rozpoczną służbę na terenie Mikołowa oraz w Komisariacie Policji w Łaziskach Górnych.

Zgodnie z art. 27 pkt. 1 Ustawy z dnia 6 kwietnia 1990 r. o Policji, przed podjęciem służby policjant składa ślubowanie według następującej roty:

“Ja, obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków policjanta, ślubuję:

służyć wiernie Narodowi, chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej porządek prawny,

strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia.

Wykonując powierzone mi zadania, ślubuję pilnie przestrzegać prawa, dochować wierności konstytucyjnym organom Rzeczypospolitej Polskiej,

przestrzegać dyscypliny służbowej oraz wykonywać rozkazy i polecenia przełożonych.

Ślubuję strzec tajemnic związanych ze służbą, honoru, godności i dobrego imienia służby oraz przestrzegać zasad etyki zawodowej.”

źródło: Policja Mikołów
Nowy rok i nowi policjanci

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

+ 4 = 7

Copyright © 2017 Wydawnictwo CERTE. All rights reserved.
%d bloggers like this: