Powiat Mikołowski

„Trzynastka” w kombinezonach.

Starosta Mikołowski Mirosław Duży oraz naczelnik Wydziału Zarządzania Bezpieczeństwem Starostwa Powiatowego w Mikołowie Bartłomiej Depta przekazali dziś dowódcom orzeskiej „13 Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej Orzesze” ufundowane przez Powiat specjalne kombinezony „Scantex”.

 


* * *


Sklep obuwniczo-odzieżowy ALICE  Ornontowice ul. Zwycięstwa 2a (pawilon Anatol I piętro do końca korytarza).

W stałej ofercie między innymi: duży wybór modnego i wygodnego obuwia damskiego, męskiego i dziecięcego, torebek damskich i męskich, portfele damskie i męskie, paski do spodni, szelki do spodni, odzież , bieliznę damską i męską, biżuterię, obrusy, ręczniki, pościele, poduszki, kołdry, koce, karnisze, rolety, materiały do szycia firan i zasłon. Usługi krawieckie.


* * *


 

„To kombinezony zatwierdzone przez Państwową Straż Pożarną dla takich grup jak nasza. Mają jaskrawy kolor żebyśmy nie pogubili naszych ludzi w lesie podczas działań prowadzonych często również po zmroku. W trakcie akcji będziemy lepiej się widzieli, a dzięki zakupionym wcześniej noktowizorom i kamerom termowizyjnym także widzieli osoby, których akurat będziemy szukać” – podkreśla Mariusz Oleś, dowódca „13 Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej Orzesze”.


Grupa działająca w ramach Stowarzyszenia Miłośników Miasta Orzesze powstała we wrześniu ubiegłego roku. „Od tego czasu braliśmy udział w trzech akcjach poszukiwawczych, jedna z nich zakończyła się sukcesem. Na szczęście, przy pomocy naszych działań, odnalazł się zaginiony mieszkaniec Orzesza. W dwóch pozostałych przypadkach, niestety akcja zakończyła się tragicznie, znaleźliśmy osoby, które już nie żyły. Na pierwszej linii frontu w naszej grupie jest trzynaście osób i pięciu przewodników z psami. Działamy społecznie, sygnały o zaginionych osobach dostajemy od mieszkańców powiatu. Telefon alarmowy do naszej grupy jest opublikowany na profilu facebook’owym. Po każdym takim sygnale ogłoszony jest alarm, zbiórka i ruszamy do akcji. Dzielimy się na trzy pododdziały i szukamy w wyznaczonym wcześniej rejonach tzw. kwadratach” – dodaje Mariusz Oleś.

„Każda aktywność społeczna jest godna podziwu, tym bardziej jeśli służy wspólnemu dobru i bezpieczeństwu. Wy nie jesteście tylko hobbystami sensu stricto, wnosicie coś od siebie, działacie na rzecz poprawy bezpieczeństwa mieszkańców Orzesza i całego Powiatu. Takie działania, w miarę naszych możliwości finansowych, zawsze będziemy wspomagać” – podsumował dzisiejsze spotkanie Starosta Mikołowski Mirosław Duży.

źródło: Powiat Mikołów
„Trzynastka” w kombinezonach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

50 − = 45

Copyright © 2017 Wydawnictwo CERTE. All rights reserved.