Dowiesz się czym oddychasz

Nad wejściem do starostwa przy ul. Żwirki i Wigury oraz na elewacji budynku przy ul. Chopina 8 w Łaziskach Górnych zamontowane zostały czujniki do pomiaru jakości powietrza. Poza tymi dwoma urządzeniami pomiarowymi w tych dwóch miejscach zawieszono tablice led wyświetlające aktualne dane dotyczące zawartości pyłów zawieszonych oraz gazów w atmosferze.

 


* * *


Sklep obuwniczo-odzieżowy ALICE  Ornontowice ul. Zwycięstwa 2a (pawilon Anatol I piętro do końca korytarza).

W stałej ofercie między innymi: duży wybór modnego i wygodnego obuwia damskiego, męskiego i dziecięcego, torebek damskich i męskich, portfele damskie i męskie, paski do spodni, szelki do spodni, odzież , bieliznę damską i męską, biżuterię, obrusy, ręczniki, pościele, poduszki, kołdry, koce, karnisze, rolety, materiały do szycia firan i zasłon. Usługi krawieckie.


* * *


 

Do tej pory mieliśmy na terenie Powiatu Mikołowskiego 17 punktów pomiarowych systemu Airly. Zakup i montaż pięciu sfinansował powiat, pozostałych gminy powiatu mikołowskiego. Te dotychczasowe sensory podają jedynie dane o pyłach zawieszonych (PM1, PM2,5, PM10), które są dostępne w aplikacjach mobilnych Airly na naszych telefonach oraz na naszej stronie internetowej. Te dwa najnowsze urządzenia mierzą także stężenie gazów: tlenku węgla czyli czadu oraz dwutlenku siarki” – wyjaśnia Teresa Macioszek, naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska Starostwa Powiatowego w Mikołowie.

Poziom przekroczeń norm jest na wyświetlaczach led ilustrowany kolorami, od zielonego wskazującego na dobre powietrze po bordowy – fatalne. Dane pochodz pomiarów czujnika zamontowanego na budynku Starostwa. Z kolei tablica umieszczona na budynku Chopina 8 w Łaziskach Górnych podaje dane z tam zawieszonego czujnika.

Zależy nam na tym, aby mieszkańcy mieli świadomość jakim powietrzem oddychamy. Chcemy w ten sposób nie tylko informować naszych mieszkańców o jakości powietrza, ale także wzbudzić refleksję u tych, którzy jeszcze nie wymienili swoich domowych kotłów na ekologiczne, aby nie zwlekali. Chociażby dlatego, że to właśnie niska emisja ma decydujący wpływ na pogorszenie jakości powietrza jesienią i zimą” – przyznaje Grażyna Nazar członek Zarządu Powiatu, która była główną inicjatorką tego przedsięwzięcia.

Szczegóły na mikolowski.pl w zakładce „Sprawdź jakość powietrza”

https://airly.org/map/pl/#50.1657,18.89948,i2610

 

źródło: Powiat Mikołów
Dowiesz się czym oddychasz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

16 − = 14