Powiat Mikołowski

Najważniejsze inwestycje Powiatu Mikołowskiego w 2021 roku

119.455.562,35 złotych tyle mają wynieść tegoroczne dochody budżetu Powiatu Mikołowskiego, wydatki kształtują się na poziomie 126.201.567,65 złotego. Na inwestycje planuje się wydać 18 480 664,89 złotych.

 


* * *


Sklep obuwniczo-odzieżowy ALICE  Ornontowice ul. Zwycięstwa 2a (pawilon Anatol I piętro do końca korytarza).

W stałej ofercie między innymi: duży wybór modnego i wygodnego obuwia damskiego, męskiego i dziecięcego, torebek damskich i męskich, portfele damskie i męskie, paski do spodni, szelki do spodni, odzież , bieliznę damską i męską, biżuterię, obrusy, ręczniki, pościele, poduszki, kołdry, koce, karnisze, rolety, materiały do szycia firan i zasłon. Usługi krawieckie.


* * *


 


Wśród tych najważniejszych można wymienić zakończenie przebudowy Żorskiej w Orzeszu, skrzyżowania ulic Ogrodowej i św. Jana Pawła II oraz przebudowa ulicy Chopina w Łaziskach Górnych. To zadanie sfinansuje po połowie powiat i gmina.

Modernizacja ul. Ogrodowej

Przebudowa ul. Ogrodowej w Łaziskach Górnych

Ten rok to również rozpoczęcie przebudowy ul. Pszczyńskiej w Mikołowie, odcinek od połączenia z DW 928 do skrzyżowania z ulicami bp Bandurskiego i Jodłową. W tym wypadku gmina Mikołów zadeklarowała współfinansowanie w 50 procentach. W Ornontowicach ma zostać dokończony remont nawierzchni ulicy Chudowskiej.

Poza inwestycjami drogowymi warto wskazać  zakończenie odwodnienia z dociepleniem ścian piwnic budynku I Liceum Ogólnokształcącego im. Karola Miarki w Mikołowie przy ul. Żwirki i Wigury 25. Całe zadanie to prawie 1.504.000,00 złotych i jest ono realizuje ze środków własnych powiatu.

Prace przy I LO rozpoczęły się w 2020 roku

W tym roku budynek starostwa ma zostać odwodniony wraz z dociepleniem ścian fundamentowych, koszt inwestycji wyniesie kilkaset tysięcy złotych.

Budynek Starosta ma w 2021 roku poddany zostać kompleksowemu odwodnieniu z dociepleniem ścian

Planowane są także wydatki inwestycyjne w placówkach oświatowych żeby wymienić wykonanie drogi wewnętrznej i parkingu przy warsztatach ZST w Mikołowie za około 300.000 złotych. To również doposażenie pracowni w ZST w Mikołowie, ZSP w Ornontowicach, ZSEiU w Łaziskach Górnych w ramach projektu pn. „Efektywne Funkcjonalne Szkoły II – Program Rozwoju Szkół Zawodowych i Technicznych Powiatu Mikołowskiego”. Łącznie na ten cel planowane jest wydanie około 1 mln. złotych.

Obecna siedziba OPP przy ul. Miarki
W planach jest również budowa nowej siedziby Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Mikołowie. Na razie ogłoszony został konkurs na wykonanie koncepcji architektonicznej obiektu a następnie projektu nowej siedziby, który ma się mieścić w Mikołowie przy ul. Żwirki i Wigury. Na ten cel zabezpieczono kwotę 350 000,00 złotych.

Zdjęcie konkurs OPP 6

Na tej działce ma zostać wybudowana nowa siedziba Ogniska Pracy Pozaszkolnej

źródło: Powiat Mikołów
Najważniejsze inwestycje Powiatu Mikołowskiego w 2021 roku

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

+ 76 = 80

Copyright © 2017 Wydawnictwo CERTE. All rights reserved.