Ornontowice ZSP Miarka

OTWARCIE GABINETU LOGOPEDYCZNEGO

Projekt JSW z logopedii pt:,,Aby nasze dzieci pięknie mówiły.”

Głównym celem projektu jest zwiększenie szans edukacyjnych uczniów oraz przedszkolaków w Ornontowicach mających wady wymowy, ponadto kształtowanie prawidłowej wymowy, usprawnianie narządów mowy oraz zniwelowanie i skorygowanie wad wymowy wśród dzieci przedszkolnych i szkolnych. Na terapię logopedyczną uczęszczają dzieci 5 i 6 letnie oraz uczniowie SP, u których stwierdzono wady wymowy.

 


* * *


Sklep obuwniczo-odzieżowy ALICE  Ornontowice ul. Zwycięstwa 2a (pawilon Anatol I piętro do końca korytarza).

W stałej ofercie między innymi: duży wybór modnego i wygodnego obuwia damskiego, męskiego i dziecięcego, torebek damskich i męskich, portfele damskie i męskie, paski do spodni, szelki do spodni, odzież , bieliznę damską i męską, biżuterię, obrusy, ręczniki, pościele, poduszki, kołdry, koce, karnisze, rolety, materiały do szycia firan i zasłon. Usługi krawieckie.


* * *


 

W ramach projektu opieką logopedyczną objętych zostało 105 dzieci. Na zajęcia uczęszczają uczniowie , u których występują trudności w komunikowaniu się z otoczeniem, spowodowane zaburzeniami artykulacji , niepłynnością mówienia oraz opóźnieniem rozwoju mowy. Pozyskane środki finansowe zostały wykorzystane na doposażenie gabinetu logopedycznego. Dzieci będą czuły się bardziej komfortowo, a wykorzystanie nowych programów komputerowych oraz ciekawych pomocy dydaktycznych z pewnością spowoduje, że ćwiczenia będą ciekawsze i atrakcyjniejsze dla dzieci. Dobrze wyposażony gabinet logopedyczny zapewni dodatkową radość z wykonywanych ćwiczeń.

Dnia 26 stycznia 2021r. miało miejsce uroczyste otwarcie gabinetu logopedycznego. Przecięcia wstęgi dokonał Wójt Gminy Ornontowice Marcin Kotyczka wraz z Dyrektorem Moniką Orłowską – Przybyłą oraz logopedą Katarzyną Szymurą.

Na terenie szkoły znajduje się nowo otwarty i dobrze wyposażony gabinet logopedyczny. Gabinet został podzielony na kilka stref: miejsce przed lustrem do ćwiczeń narządów mowy , strefa przy stoliku do utrwalania zaburzonych głosek, strefa dydaktyczna , w której znajdują się ciekawe gry dydaktyczne, układanki logopedyczne, pomoce do wywołania głosek oraz ciekawe programy multimedialne do ćwiczeń z dziećmi , a także strefa relaksu, w której można odpocząć oraz zrelaksować się przy muzyce. Znajdują się tam ciekawe pomoce sensoryczne, wałki do masażu, hamak relaksacyjny oraz kącik zabaw. Mając na uwadze dobro dziecka zależy mi na skorygowaniu wad wymowy u dzieci, opanowaniu techniki mówienia, zwiększeniu szansy na sukces szkolny oraz uniknięcie wielu niepotrzebnych stresów. Efekt terapeutyczny w dużym stopniu zależy od współpracy z domem, rodzicami, nauczycielami i innymi specjalistami czego wszystkim serdecznie życzę 🙂 🙂 🙂

logopeda mgr Katarzyna Szymura

źródło: ZS Miarka Ornontowice
OTWARCIE GABINETU LOGOPEDYCZNEGO

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

6 + 4 =

Copyright © 2017 Wydawnictwo CERTE. All rights reserved.