Bezpieczeństwo Ornontowice Policja Orzesze

Z nudów wybili szybę w bloku

Policjanci orzeskiego komisariatu zatrzymali dwóch mieszkańców Ornontowic, którzy wybili szybę w oknie jednego z miejscowych bloków. Towarzysząca wandalom nuda i spora dawka alkoholu doprowadziły do tego, że teraz oboje będą odpowiadać przez sądem. Jeden z nich stanie przed sądem rodzinnym.

 


* * *


Sklep obuwniczo-odzieżowy ALICE  Ornontowice ul. Zwycięstwa 2a (pawilon Anatol I piętro do końca korytarza).

W stałej ofercie między innymi: duży wybór modnego i wygodnego obuwia damskiego, męskiego i dziecięcego, torebek damskich i męskich, portfele damskie i męskie, paski do spodni, szelki do spodni, odzież , bieliznę damską i męską, biżuterię, obrusy, ręczniki, pościele, poduszki, kołdry, koce, karnisze, rolety, materiały do szycia firan i zasłon. Usługi krawieckie.


* * *


 

foto: wybita szyba w oknie mieszkania przy ulicy Żabik

Do interwencji mundurowych doszło w miniony piątek ( 5 lutego) na jednym z osiedli mieszkaniowych w Ornontowicach przy ulicy Żabik. To tam późnym wieczorem dwójka wandali w wieku 29  i 16 lat postanowiła się zabawić. Formą rozrywki okazało się rzucanie w budynek kamieniami. Jeden z nich trafił w okno mieszkania 60-letniej kobiety, uszkadzając szybę oraz część kuchennego blatu.

Sprawcy szybko znaleźli się na komisariacie, gdzie wykonano z nimi czynności. Badanie alkomatem wykazało, że starszy był kompletnie pijany, miał bowiem w organiźmie ponad 2 promile alkoholu. Noc spędził w policyjnej izbie zatrzymań, by następnego dnia usłyszeć zarzut zniszczenia mienia. W trakcie przesłuchania 29-latek przyznał, że wypił za dużo alkoholu, lecz nie potrafi wytłumaczyć, co nim wtedy kierowało. Złożył wniosek o dobrowolne poddanie się karze i zobowiązał do naprawienia wyrządzonej kobiecie szkody.

Młodszy z nich, 16-letni ornontowiczanin swoje zachowanie będzie tłumaczył przez sądem rodzinnym. Jako osoba nieletnia nie podlega odpowiedzialności karnej, jednak sędzia rodzinny może nałożyć na niego określone w ustawie środki wychowawcze.

źródło: Policja Mikołów
Z nudów wybili szybę w bloku

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

− 1 = 5

Copyright © 2017 Wydawnictwo CERTE. All rights reserved.