Piłeś alkohol? Nie wsiadaj za kierownicę!

Pomimo policyjnych akcji, jasnego przekazu medialnego oraz upowszechnionej już wiedzy na temat szeoroko rozumianych konsekwencji prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu, pijani śmiałkowie nadal wsiadają za kierownicę. Ze strony mundurowych mikołowskiej drogówki nie ma pobłażania ani ulgowej taryfy na tego rodzaju zachowania na drodze!

 


* * *


Sklep obuwniczo-odzieżowy ALICE  Ornontowice ul. Zwycięstwa 2a (pawilon Anatol I piętro do końca korytarza).

W stałej ofercie między innymi: duży wybór modnego i wygodnego obuwia damskiego, męskiego i dziecięcego, torebek damskich i męskich, portfele damskie i męskie, paski do spodni, szelki do spodni, odzież , bieliznę damską i męską, biżuterię, obrusy, ręczniki, pościele, poduszki, kołdry, koce, karnisze, rolety, materiały do szycia firan i zasłon. Usługi krawieckie.


* * *


 

Orzesze, ulica Żorska, 16 marca, godzina 19:00: policjanci Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali 51-letniego orzeszanina, który kierował samochodem marki citroen. Mężczyzna zapytany przez policjantów czy spożywał jakiś alkohol, oświadczył, że tak, ale to było kilka godzina wcześniej. Pierwsze badanie stanu jego trzeźwości wykazało ponad 1,6 promila. Kolejne było już wyższe. Jak widać, człowiek ten przecenił możliwości własnego organizmu. Teraz grozi mu odpowiedzialność karna i konieczność znalezienia alternatywnego sposobu przemieszczania się. Jego prawo jazdy zostalo przez mundurowych zatrzymane.

 

PAMIĘTAJMY!! Nietrzeźwi kierowcy stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla innych użytkowników dróg. Pijani kierowcy mogą być przyczyną tragicznych w skutkach wypadków drogowych. Picie alkoholu przez kierowcę stwarza realne zagrożenie dla życia i zdrowia wszystkich uczestników ruchu, ponieważ alkohol:

  • zmniejsza szybkość reakcji
  • ogranicza pole widzenia
  • powoduje błędną ocenę odległości i szybkości,
  • powoduje błędną ocenę własnych możliwości, znacznie obniża samokontrolę i koncentrację,
  • powoduje rozproszenie uwagi oraz senność.

źródło: Policja Mikołów
Piłeś alkohol? Nie wsiadaj za kierownicę!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

1 + 3 =