Po interwencji policjantów pijany wsiadł do auta

Mundurowi z mikołowskiej komendy ledwo co rozpoczęli poranną służbę, a do ich notatnika trafił 42-letni mikołowianin, który nieprzejęty swoim psychofizycznym stanem, pijany, wsiadł za kierownicę samochodu. Zrobił to zaraz po zakończonej przez nich domowej interwencji, w której on sam uczestniczył.

 


* * *


Sklep obuwniczo-odzieżowy ALICE  Ornontowice ul. Zwycięstwa 2a (pawilon Anatol I piętro do końca korytarza).

W stałej ofercie między innymi: duży wybór modnego i wygodnego obuwia damskiego, męskiego i dziecięcego, torebek damskich i męskich, portfele damskie i męskie, paski do spodni, szelki do spodni, odzież , bieliznę damską i męską, biżuterię, obrusy, ręczniki, pościele, poduszki, kołdry, koce, karnisze, rolety, materiały do szycia firan i zasłon. Usługi krawieckie.


* * *


 

42-letni mieszkaniec Mikołowa został zatrzymany dziś rano przed godziną 07:00 na jednym z osiedli mieszkaniowych w centrum miasta. Badanie stanu trzeźwości wykazało 0,77 mg/l w wydychanym powietrzu, co daje ponad 1,6 promila alkoholu w organiźmie. Najciekawsze jest jednak to, że wsiadł do samochodu chwilę od zakończonej przez policjantów interwencji domowej, w której on sam uczestniczył. Kiedy tylko patrol odjechał spod bloku, mężczyzna włączył silnik swojego alfa romeo i ruszył w długą. Na jego nieszczęście, po kilku minutach, wjechał wprost przed policyjny radiowóz, który nie zdążył jeszcze opuścić terenu osiedla. 42-latek tłumaczył, że chciał tylko przeparkować auto.

Za ten dalece nieodpowiedzialny krok mikołowianin stanie przed sądem.

Zgodnie z prawem, za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości grozi:

  1. grzywna, ograniczenie wolności lub kara więzienia;
  2. zakaz prowadzenia pojazdów od 1 roku do 15 lat;
  3. kara pieniężna od 5000 zł do 60 000  (na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej);
  4. 10 punktów karnych.

źródło: Policja Mikołów
Po interwencji policjantów pijany wsiadł do auta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

96 − = 94