Podsumowanie doby w służbie policjantów drogówki

Policjanci mikołowskiej drogówki każdego dnia podejmują szereg działań zmierzających do zapewnienia bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie całego powiatu mikołowskiego. Miniona doba okazała się być wyjątkowo spokojna. Niestety, nigdy nie jest tak, żeby nie mogło być lepiej. Zdecydowana liczba odnotowanych wczoraj wykroczeń dotyczyła przekroczenia dozwolonej prędkości.

 


* * *


Sklep obuwniczo-odzieżowy ALICE  Ornontowice ul. Zwycięstwa 2a (pawilon Anatol I piętro do końca korytarza).

W stałej ofercie między innymi: duży wybór modnego i wygodnego obuwia damskiego, męskiego i dziecięcego, torebek damskich i męskich, portfele damskie i męskie, paski do spodni, szelki do spodni, odzież , bieliznę damską i męską, biżuterię, obrusy, ręczniki, pościele, poduszki, kołdry, koce, karnisze, rolety, materiały do szycia firan i zasłon. Usługi krawieckie.


* * *


 

Pierwszy patrol rozpoczął służbę o godzinie 05:00. To tzw. wypadkowy – oprócz reagowania na ujawnione podczas służby przewinienia kierowców i pieszych uczestników drogi – jego rolą jest obsługa wszystkich zdarzeń drogowych: wypadków i kolizji. W ciągu dnia do tego patrolu dołączają kolejne, zarówno w radiowozach oznakowanych jak i nieoznakowanych.

Poniedziałek 15 marca należał do bardzo spokojnych. Pogoda dopisywała, przez co warunki drogowe sprzyjały podróżującym. W służbie pracowało łącznie 10 policjantów Wydziału Ruchu Drogowego mikołowskiej komendy, z czego 9 było w terenie. A oto statystyka minionej doby:

  • 45 osób legitymowanych
  • 35 kontroli pojazdów
  • 30 ujawnionych wykroczeń, z czego większość (aż 17 przypadków) to nadmierna prędkość kierujących pojazdami
  • 1 nietrzeźwy kierujący: zatrzymany w Orzeszu, na ulicy Centralnej. Mieszkaniec Gostyni miał w organiźmie ponad 2 promile alkoholu. 48-latek spowodował kolizję drogową
  • zatrzymane 1 prawo jazdy i 3 dowody rejestracyjne

źródło: Policja Mikołów
Podsumowanie doby w służbie policjantów drogówki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

47 − 40 =