Bezpieczeństwo Policja Mikołów Powiat Mikołowski

Policyjni profilaktycy zachęcali do życia bez uzależnień

“Wkraczasz w dorosłość – Wybieraj!” To hasło adresowanej do młodzieży kampanii, w której promuje się zdrowy – wolny od uzależnień tryb życia. O umiejętności dokonywania właściwego wyboru w trudnych sytuacjach, z podopiecznymi Mikołowskiego Powiatowego Klubu Młodzieżowego rozmawiali profilaktycy miejscowej komendy Policji.

 


* * *


Sklep obuwniczo-odzieżowy ALICE  Ornontowice ul. Zwycięstwa 2a (pawilon Anatol I piętro do końca korytarza).

W stałej ofercie między innymi: duży wybór modnego i wygodnego obuwia damskiego, męskiego i dziecięcego, torebek damskich i męskich, portfele damskie i męskie, paski do spodni, szelki do spodni, odzież , bieliznę damską i męską, biżuterię, obrusy, ręczniki, pościele, poduszki, kołdry, koce, karnisze, rolety, materiały do szycia firan i zasłon. Usługi krawieckie.


* * *


 

Kampania “Wkraczasz w dorosłość – Wybieraj!”, której twórcą jest Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach oraz Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej Województwa Śląskiego w Katowicach stanowi realizację wojewódzkiego programu profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych oraz wojewódzkiego programu przeciwdziałania narkomanii. Skierowana jest do uczniów klas siódmych i ósmych szkół podstawowych, uwzględnia interaktywne formy pracy w ramach godzin wychowawczych oraz zajęć pozalekcyjnych, a także wykorzystujący techniki interaktywne do przekazu treści merytorycznych i profilaktycznych. Celem działań jest kształtowanie postaw sprzyjających życiu bez nałogu, promowanie zdrowego stylu życia, rozwijanie umiejętności przewidywania skutków i następstw łamania ustalonych norm postępowania.

Wczoraj (1 marca) o godzinie 17.00 w siedzibie Klubu Abstynenta “Powrót” w Mikołowie odbyło się spotkanie z młodzieżą, w której udział wzięli mikołowscy profilaktycy: mł.asp. Artur Ceran oraz sierż. Izabela Kempka. Ci, którzy uczestniczyli w nim bezpośrednio oraz on-line mogli wymienić się poglądami oraz doświadczeniami z policjantami, którzy na co dzień spotykają się z różnymi przypadkami uzależnionej od alkoholu i substancji psychoaktywnych młodzieży. Mundurowi wspomnieli także o kampanii edukacyjno-profilaktycznej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji “Narkotyki i Dopalacze zabijają!”, której główne hasło brzmi “Szkoda Ciebie na takie patoklimaty”.

Młodzież otrzymała gadżety w postaci odblaskowych opasek oraz koszulek z logiem “Wkraczasz w dorosłość – Wybieraj!”.

źródło: Policja Mikołów
Policyjni profilaktycy zachęcali do życia bez uzależnień

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

39 + = 46

Copyright © 2017 Wydawnictwo CERTE. All rights reserved.