CPK Ornontowice Ornontowice Powiat Mikołowski

Stanowisko Zarządu Powiatu Mikołowskiego oraz władz gmin Powiatu Mikołowskiego odnośnie proponowanego przebiegu tras szybkich kolei w ramach CPK przez teren Powiatu Mikołowskiego

Do Ministerstwa Infrastruktury oraz Centralnego Portu Komunikacyjnego Sp. z o.o. zostało wysłane wspólne Stanowisko Zarządu Powiatu Mikołowskiego oraz władz gmin Powiatu Mikołowskiego odnośnie proponowanego przebiegu tras szybkich kolei w ramach CPK przez teren Powiatu Mikołowskiego.

 


* * *


Sklep obuwniczo-odzieżowy ALICE  Ornontowice ul. Zwycięstwa 2a (pawilon Anatol I piętro do końca korytarza).

W stałej ofercie między innymi: duży wybór modnego i wygodnego obuwia damskiego, męskiego i dziecięcego, torebek damskich i męskich, portfele damskie i męskie, paski do spodni, szelki do spodni, odzież , bieliznę damską i męską, biżuterię, obrusy, ręczniki, pościele, poduszki, kołdry, koce, karnisze, rolety, materiały do szycia firan i zasłon. Usługi krawieckie.


* * *


 

– W związku z brakiem porozumienia odnośnie przedstawionych rozwiązań przebiegu trasy szybkiej kolei władze Powiatu Mikołowskiego oraz włodarze gmin jednogłośnie sprzeciwiają się co do proponowanych wariantów trasy. Nie może być zgody na niszczenie i degradację zagospodarowanych obszarów gmin oraz domostw i wieloletniego dorobku ich mieszkańców. W imieniu mieszkańców gmin Powiatu Mikołowskiego wyrażamy zdecydowany sprzeciw wobec dotychczas przedstawionych wariantów tras szybkiej kolei przebiegających przez teren Powiatu Mikołowskiego- czytamy w stanowisku.

 

18 lutego odbyło się spotkanie on-line samorządowców z przedstawicielami spółki Centralny Port Komunikacyjny i projektantami szybkich kolei. Zakończyło się ono fiaskiem, nie uzyskano kompromisu. Żaden z argumentów i żadna z propozycji przedstawicieli społeczności lokalnej nie zostały uwzględnione przez reprezentantów koncepcji CPK. Stąd też stanowcze, wspólne stanowisko włodarzy naszych gmin i władz Powiatu Mikołowskiego, które nie godzą się na żaden z dotychczas zaproponowanych wariantów tras szybkich kolei i nadal będą protestować.

 

źródło: Powiat Mikołów
Stanowisko Zarządu Powiatu Mikołowskiego oraz władz gmin Powiatu Mikołowskiego odnośnie proponowanego przebiegu tras szybkich kolei w ramach CPK przez teren Powiatu Mikołowskiego

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

41 − 37 =

Copyright © 2017 Wydawnictwo CERTE. All rights reserved.