COVID Ornontowice COVID powiat mikołowski Ornontowice Powiat Mikołowski Zdrowie Zdrowie Ornontowice

Sytuacja epidemiczna w województwie śląskim- wideokonferencja wojewody ze starostami i prezydentami miast

Podczas dzisiejszej (09.03) wideokonferencji, którą wojewoda śląski Jarosław Wieczorek odbył z przedstawicielami NFZ, sanepidu, starostami, prezydentami miast i dyrektorami powiatowych szpitali, omówiono bieżącą sytuację epidemiczną w regionie oraz stan przygotowań samorządów do zintensyfikowanej walki z koronawirusem.

 


* * *


Sklep obuwniczo-odzieżowy ALICE  Ornontowice ul. Zwycięstwa 2a (pawilon Anatol I piętro do końca korytarza).

W stałej ofercie między innymi: duży wybór modnego i wygodnego obuwia damskiego, męskiego i dziecięcego, torebek damskich i męskich, portfele damskie i męskie, paski do spodni, szelki do spodni, odzież , bieliznę damską i męską, biżuterię, obrusy, ręczniki, pościele, poduszki, kołdry, koce, karnisze, rolety, materiały do szycia firan i zasłon. Usługi krawieckie.


* * *


 

Wicestarosta podczas wideokonferencji z wojewodą

Powiat Mikołowski reprezentowali wicestarosta Tadeusz Marszolik oraz prezes Spółki Centrum Zdrowia Cezary Tomiczek.

Wojewoda śląski w związku ze wzmożoną liczbą zachorowań w regionie, zwrócił się do uczestników wideokonferencji o zmniejszenie liczby planowanych zabiegów w szpitalach oraz oddelegowanie lekarzy (po jednym z każdej placówki ochrony zdrowia) do pracy w szpitalu tymczasowym w MCK w Katowicach. Zaapelował również o podkreślanie wagi przestrzegania reżimu sanitarnego.

Ekran z wideokonferencji

Na dzień dzisiejszy w województwie śląskim jest zajętych 78% respiratorów, a ilość wolnych łóżek covidowych systematycznie zmniejsza się. Zgodnie z danymi urzędy wojewódzkiego z 8 marca, liczba łóżek zajętych przez pacjentów z COVID-19 wynosiła 1831 z 2660 dostępnych.
Zgodnie z deklaracją rządu, szpitale z terenu południowej Polski zaczęły planowane przyjęcia pacjentów chorych na COVID-19 w stanie ciężkim z terenu Republiki Czeskiej i Słowacji, gdzie panuje ekstremalnie ciężka sytuacja w tym zakresie.

W zakresie szczepień, województwo śląskie zajmuje obecnie drugie miejsce w kraju tuż za województwem mazowieckim- u nas zaszczepiono już 278 tyś. osób.

Najnowsze dane z sytuacji epidemicznej w woj. śląskim możecie zobaczyć na załączonych infografikach.

Infografika epidemia śląskie 1

 

źródło: Powiat Mikołów
Sytuacja epidemiczna w województwie śląskim- wideokonferencja wojewody ze starostami i prezydentami miast

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

75 − 71 =

Copyright © 2017 Wydawnictwo CERTE. All rights reserved.