COVID Ornontowice COVID powiat mikołowski Powiat Mikołowski

Trzecia fala COVID-19 w województwie śląskim- wideokonferencja wojewody ze starostami i dyrektorami szpitali

W piątek 12 marca odbyła się kolejna w tym tygodniu wideokonferencja wojewody śląskiego Jarosława Wieczorka ze starostami i dyrektorami powiatowych szpitali. Omawiano bieżącą sytuację epidemiczną w regionie oraz postępy samorządów w walce z koronawirusem.

 


* * *


Sklep obuwniczo-odzieżowy ALICE  Ornontowice ul. Zwycięstwa 2a (pawilon Anatol I piętro do końca korytarza).

W stałej ofercie między innymi: duży wybór modnego i wygodnego obuwia damskiego, męskiego i dziecięcego, torebek damskich i męskich, portfele damskie i męskie, paski do spodni, szelki do spodni, odzież , bieliznę damską i męską, biżuterię, obrusy, ręczniki, pościele, poduszki, kołdry, koce, karnisze, rolety, materiały do szycia firan i zasłon. Usługi krawieckie.


* * *


 

 

Wicestarosta podczas konferencji 12 marca

W imieniu Powiatu Mikołowskiego udział w konferencji wzięli wicestarosta Tadeusz Marszolik oraz prezes Centrum Zdrowia Cezary Tomiczek.

W związku z ciągle rosnącą liczbą zachorowań w regionie, wojewoda śląski ponowił swój apel o zmniejszanie liczby planowanych zabiegów w szpitalach oraz delegowanie lekarzy i pielęgniarek (po jednej osobie z każdej placówki ochrony zdrowia) do pracy w szpitalu tymczasowym w MCK w Katowicach.

Wideokonferencja z wojewodą- laptop

W województwie śląskim obecnie jest zajętych już 87% respiratorów, zaś liczba wolnych łóżek covidowych zmniejszyła się do 11%. Zgodnie z danymi urzędu wojewódzkiego z czwartku, liczba łóżek zajętych przez pacjentów z COVID-19 wynosiła 1947 z 2733 dostępnych. Jeszcze trzy dni temu było ich 1831.

Dziś w województwie śląskim zanotowano 2302 nowych zakażeń koronawirusem. Liczba obecnie chorujących na COVID-19 stanowi 4,6% populacji regionu.

Statystyki szczepień wojewoda 1

W zakresie szczepień województwo śląskie zajmuje wciąż drugie miejsce w kraju za województwem mazowieckim- u nas zaszczepiono 278 799 osób pierwszą dawką, drugą dawką zaś- 166 034 osoby.

Statystyki szczepień wojewoda 2

 

źródło: Powiat Mikołów
Trzecia fala COVID-19 w województwie śląskim- wideokonferencja wojewody ze starostami i dyrektorami szpitali

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

25 − 16 =

Copyright © 2017 Wydawnictwo CERTE. All rights reserved.