Uwaga! Metodą na policjanta i wnuczka kobieta straciła 25 tysięcy złotych

87-latka z Mikołowa padła ofiarą oszusta! Kobieta oddała 25 tysięcy złotych, bo uwierzyła, że w ten sposób pomoże swojemu wnukowi wyjść z tarapatów po drogowym wypadku. Taką właśnie legendą posłużyli się przestępcy, którzy bez żadnych skrupułów pozbawili seniorkę życiowych oszczędności.

 


* * *


Sklep obuwniczo-odzieżowy ALICE  Ornontowice ul. Zwycięstwa 2a (pawilon Anatol I piętro do końca korytarza).

W stałej ofercie między innymi: duży wybór modnego i wygodnego obuwia damskiego, męskiego i dziecięcego, torebek damskich i męskich, portfele damskie i męskie, paski do spodni, szelki do spodni, odzież , bieliznę damską i męską, biżuterię, obrusy, ręczniki, pościele, poduszki, kołdry, koce, karnisze, rolety, materiały do szycia firan i zasłon. Usługi krawieckie.


* * *


 

Oszuści nie próżnują. Metody ciągle te same, a przestępcom nadal udaje się w szybki łatwy sposób pozyskać pieniądze od pełnych zaufania i wiary w drugiego człowieka seniorów. Tak też było w środę, 10 marca. Do mieszkającej na ulicy Pszczyńskiej w Mikołowie kobiety zadzwonił mężczyzna, który podając się za policjanta przedstawił dramatyczną sytuację rzekomego wnuka 87-latki, który spowodował drogowy wypadek i potrzebuje pieniędzy, by wyjść z tarapatów.

Seniorka uwierzyła i przekazała posiadaną gotówkę fałszywemu kurierowi, który pojawił się przed jej domem.

Policjanci mikolowskiej komendy zwracają się z apelem: nie tylko do seniorów, ale również do ich najbliższych: NIE PRZEKAZUJMY PIENIĘDZY ŻADNYM OBCYM OSOBOM BEZ WZGLĘDU OD OKOLICZNOŚCI. POLICJANCI, ANI TEŻ PRAWDZIWI FUNKCJONARIUSZE INNYCH SŁUŻB NIE MAJĄ PRAWA ŻĄDAĆ OD NAS WYDANIA JAKICHKOLWIEK PIENIĘDZY! JEŚLI TO ROBIĄ – NATYCHMIAST POWINNIŚMY POINFORMOWAĆ O TYM POLICJĘ.

źródło: Policja Mikołów
Uwaga! Metodą na policjanta i wnuczka kobieta straciła 25 tysięcy złotych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

− 6 = 2