Uwaga na wiadomości z linkami do płatności OLX!

Internet pełni ogromną rolę w życiu każdego z nas. Niestety oszuści nie marnują czasu i są coraz bardziej aktywni. Przestępcy podszywają się pod usługę płatności w serwisie ogłoszeniowym OLX. W ten właśnie sposób mieszkaniec Mikołowa stracił ponad 3 tysiące złotych. Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności!

 


* * *


Sklep obuwniczo-odzieżowy ALICE  Ornontowice ul. Zwycięstwa 2a (pawilon Anatol I piętro do końca korytarza).

W stałej ofercie między innymi: duży wybór modnego i wygodnego obuwia damskiego, męskiego i dziecięcego, torebek damskich i męskich, portfele damskie i męskie, paski do spodni, szelki do spodni, odzież , bieliznę damską i męską, biżuterię, obrusy, ręczniki, pościele, poduszki, kołdry, koce, karnisze, rolety, materiały do szycia firan i zasłon. Usługi krawieckie.


* * *


 

Robiąc zakupy w sieci czy logując się na różnych portalach społecznościowych nie zapominajmy, że w wirtualnym świecie są także oszuści, którzy bez skrupułów wykorzystają każdą okazję, aby nas okraść. Przestępcy zwiększyli swoją aktywność w serwisie OLX. Ich celem jest pozyskanie numeru karty kredytowej sprzedającego. Najpierw kontaktują się przez komunikator społecznościowy WhatsApp i proszą o możliwość zapłaty przez ten serwis. Następnie wysyłają link do fałszywego serwisu płatności. W taki sposób sprzedający tracą ze swoich kont pieniądze. Wczoraj (14 marca) mikołowscy policjanci zostali powiadomieni o tego rodzaju sytuacji:

42-letni mieszkaniec Mikołowa wystawił w serwisie OLX przedmiot na sprzedaż. Oszust skontaktował się z pokrzywdzonym i spowodował, że mężczyzna zastosował się do jego wskazówek, podając m.in. dane z karty płatniczej. Oszust zadeklarował wpłatę określonej kwoty na jej kartę, a zamiast tego wypłacił z jego konta pieniądze w kwocie ponad 3 tysięcy złotych.

Obecnie policjanci Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą mikołowskiej komendy pracują nad ustaleniem tożsamości sprawcy procederu.

Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności. Nie korzystajcie nigdy z linków, które przychodzą w wiadomościach. Zanim przekażecie dane wrażliwe swojej karty kredytowej i zlecicie jakąś transakcję zastanówcie się, czy w ten sposób nie przekazujecie danych obcym osobom, które mogą je wykorzystać. To może uratować nas przed utratą pieniędzy. 

Gdy korzystamy z portali aukcyjnych miejmy ograniczone zaufanie i nie nawiązujmy kontaktu poza portalem. Przeczytajmy instrukcję płatności z OLX. Pamiętajmy, ze oszuści mogą podrobić stronę portalu aukcyjnego – tak samo jak i każdą inną stronę.

źródło: Policja Mikołów
Uwaga na wiadomości z linkami do płatności OLX!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

31 − = 25