Wyniki sobotnich działań "Prędkość"

Zapobieganie wypadkom i zwiększenie bezpieczeństwa na drogach regionu to główne zadanie policjantów ruchu drogowego. Mundurowi regularnie przeprowadzają różnego rodzaju działania, w których – danego dnia – chcą zaakcentować charakter poszczególnych kategorii przewinień kierujących pojazdami, a które znacząco wpływają na poziom bezpieczeństwa. 20 marca, w godzinach 06:00 do 22:00, uwaga policjantów skierowana została na drogowych piratów.

W minioną sobotę mundurowi prowadzili pomiary prędkości zarówno statycznie, jak i dynamicznie. Kierujący mogli ich spotkać nie tylko na ważniejszych ciągach komunikacyjnych, np. DK 81 lub DK 44, ale też wszędzie tam, gdzie według statystyk dochodzi do przekroczeń prędkości i niebezpiecznych wypadków. Działania miały charakter przede wszystkim prewencyjny. Jednak kierujący, którzy nie stosowali się do ograniczeń prędkości, a szczególnie ci, którzy tę prędkość rażąco przekroczyli, musieli liczyć się z konsekwencjami prawnymi.

W działaniach wzięło udział 8 policjantów Wydziału Ruchu Drogowego mikołowskiej komendy. Nad prawidłowym ich przebiegiem czuwał Zastępca Naczelnika: asp. sztab. Marek Ścierski. W czasie 16 godzin służby odnotowano:

  • 49 legitymowanych
  • 37 kontroli pojazdów
  • 38 wykroczeń – w tym 27 przypadków przekroczenia dozwolonej prędkości
  • 3 zdarzenia drogowe (kolizje)
  • 1 kierujący w stanie nietrzeźwości
  • 1 kierujący mimo wydanej przez starostę decyzji o cofnięciu uprawnień do kierowania
  • zatrzymano 4 dowody rejestracyjne ( 2 z uwagi na brak aktualnych badań technicznych)

Warunki drogowego nieco zaskoczyły tego dnia kierowców. Pojawiające się od czasu do czasu opady śniegu spowodowały, że, zwłaszcza wczesnym rankiem, nawierzchnia jezdni była wyjątkowo śliska. Przekonała się o tym kierująca oplem astra, która w miejscowości Wyry nie dostosowała prędkości do aktualnych warunków drogowych i tracąc panowanie nad pojazdem zjechała do rowu. Mieszkanka Gostyni została ukarana mandatem karnym w wysokości 100

foto: KPP Mikołów

źródło: Policja Mikołów
Wyniki sobotnich działań "Prędkość"

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

+ 9 = 13