ekologia Mikołów ekologia Ornontowice Ornontowice Powiat Mikołowski

Zbliża się pierwszy termin wymiany kotłów c.o.

Przypominamy o obowiązku wymiany źródeł ciepła z przestarzałych „nieekologicznych kopciuchów” na spełniające standard emisyjny zgodny z 5 klasą pod względem emisji zanieczyszczeń tj. normy PN-EN 303-5:2012.

 


* * *


Sklep obuwniczo-odzieżowy ALICE  Ornontowice ul. Zwycięstwa 2a (pawilon Anatol I piętro do końca korytarza).

W stałej ofercie między innymi: duży wybór modnego i wygodnego obuwia damskiego, męskiego i dziecięcego, torebek damskich i męskich, portfele damskie i męskie, paski do spodni, szelki do spodni, odzież , bieliznę damską i męską, biżuterię, obrusy, ręczniki, pościele, poduszki, kołdry, koce, karnisze, rolety, materiały do szycia firan i zasłon. Usługi krawieckie.


* * *


 

Obowiązek ten wynika z uchwały nr V/36/1/2017 Sejmiku Województwa Śląskiego z dnia 7 kwietnia 2017 r. w sprawie wprowadzenia na obszarze województwa śląskiego ograniczeń w zakresie eksploatacji instalacji, w których następuje spalanie paliw.

Najbliższy termin wynikający z uchwały, który nakłada na właścicieli budynków obowiązek wymiany źródeł ciepła to koniec roku 2021 i dotyczy tych pieców, które są eksploatowane dłużej niż 10 lat od daty ich produkcji lub gdy nie posiadają tabliczki znamionowej.

Urząd Marszałkowski województwa śląskiego utworzył dedykowaną infografikę: „Uchwała antysmogowa” – praktyczne zastosowanie się do zapisów, sposób postępowania”- która ma pomóc mieszkańcom w prosty i dostępny sposób wypełnić ustawowy obowiązek.

Infografika wymiana kotłów CO

Poniżej link gdzie można pobrać plik:

https://powietrze.slaskie.pl/content/uchwala-antysmogowa–praktyczne-zastosowanie-sie-do-zapisow-sposob-postepowania

źródło: Powiat Mikołów
Uwaga! Zbliża się pierwszy termin wymiany kotłów c.o.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

24 − = 17

Copyright © 2017 Wydawnictwo CERTE. All rights reserved.