ZUS wznawia wyjazdy do sanatoriów

Od poniedziałku, 15 marca, Zakład Ubezpieczeń Społecznych wznawia wyjazdy do ośrodków rehabilitacyjnych w systemie stacjonarnym. Osoby, które będą z nich korzystać muszą pamiętać o kilku ważnych rzeczach.

 


* * *


Sklep obuwniczo-odzieżowy ALICE  Ornontowice ul. Zwycięstwa 2a (pawilon Anatol I piętro do końca korytarza).

W stałej ofercie między innymi: duży wybór modnego i wygodnego obuwia damskiego, męskiego i dziecięcego, torebek damskich i męskich, portfele damskie i męskie, paski do spodni, szelki do spodni, odzież , bieliznę damską i męską, biżuterię, obrusy, ręczniki, pościele, poduszki, kołdry, koce, karnisze, rolety, materiały do szycia firan i zasłon. Usługi krawieckie.


* * *


 

Ubezpieczony, który został skierowany na rehabilitację leczniczą w systemie stacjonarnym otrzyma z ZUS zawiadomienie o skierowaniu na rehabilitację wraz z ulotką informacyjną. Takie pismo dostaną także te osoby, które już wcześniej je otrzymały, ale ze względu na wstrzymanie wyjazdów nie mogły z nich skorzystać.

– Po otrzymaniu zawiadomienia należy przekazać swój numer telefonu do oddziału ZUS, który skierował na rehabilitację albo do ośrodka rehabilitacyjnego, do którego jest skierowanie. Warunkiem rozpoczęcia rehabilitacji leczniczej w systemie stacjonarnym jest negatywny wynik testu diagnostycznego w kierunku Covid-19. Dlatego przed wyjazdem do ośrodka rehabilitacyjnego konieczne jest wykonanie testu. O zleceniu wykonania testu poinformuje ośrodek rehabilitacyjny – wyjaśnia Beata Kopczyńska, regionalny rzecznik prasowy ZUS.

Wykonanie testy nie wiąże się z żadnymi kosztami dla klienta. Jest on bezpłatny. Aby go wykonać należy zgłosić się do punktu pobrań nie wcześniej niż cztery dni przed terminem rozpoczęciem turnusu rehabilitacyjnego. Koniecznie na badanie należy zabrać dokument tożsamości ze zdjęciem oraz zawiadomienie o skierowaniu na rehabilitację leczniczą. O wyniku testu poinformuje telefonicznie ośrodek rehabilitacyjny. Jeżeli ktoś zmienił w tym czasie numer telefonu to bardzo ważne jest, by poinformował o tym ośrodek rehabilitacyjny. – Bardzo prosimy, by nie planować wyjazdu dopóki nie otrzymamy informacji z ośrodka o negatywnym wyniku testu. Natomiast osoby, które przebywają na kwarantannie albo w izolacji muszą pozostać w domu. Jeżeli ktoś nie może skorzystać z wyjazdu na rehabilitację powinien poinformować o tym ZUS – dodaje rzeczniczka.

źródło: Gmina Ornontowice
ZUS wznawia wyjazdy do sanatoriów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

+ 45 = 51