Apogeum trzeciej fali COVID-19 w województwie śląskim – wideokonferencja wojewody ze starostami, burmistrzami i prezydentami miast

W środę 31 marca odbyła się wideokonferencja wojewody śląskiego Jarosława Wieczorka ze starostami, burmistrzami i prezydentami miast. Omawiano rozwój sytuacji epidemicznej w regionie oraz działania samorządów w walce z koronawirusem.
W imieniu Powiatu Mikołowskiego udział w konferencji wziął wicestarosta Tadeusz Marszolik.

 


* * *


Sklep obuwniczo-odzieżowy ALICE  Ornontowice ul. Zwycięstwa 2a (pawilon Anatol I piętro do końca korytarza).

W stałej ofercie między innymi: duży wybór modnego i wygodnego obuwia damskiego, męskiego i dziecięcego, torebek damskich i męskich, portfele damskie i męskie, paski do spodni, szelki do spodni, odzież , bieliznę damską i męską, biżuterię, obrusy, ręczniki, pościele, poduszki, kołdry, koce, karnisze, rolety, materiały do szycia firan i zasłon. Usługi krawieckie.


* * *


 

 

– Jeżeli dynamika wzrostów zakażeń się utrzyma, to po świętach „ściana” zostanie przekroczona. Sytuacja jest bardzo trudna, ale robimy wszystko, żeby dać bezpieczeństwo naszym obywatelom, mieszkańcom województwa śląskiego- zwiększamy bazę łóżkową i respiratorową, wzmocniliśmy system ratownictwa medycznego. Najbardziej jednak może nam pomóc odpowiedzialne zachowanie obywateli- powiedział wojewoda Jarosław Wieczorek.

Ekran komputera konferencja z wojewodą 31 marca

W związku z ciągle rosnącą liczbą zachorowań w regionie, wojewoda śląski zaapelował do samorządowców o dodatkową mobilizację zasobów szpitali w zwiększaniu bazy łóżkowej i respiratorowej dla pacjentów z COVID-19. W chwili obecnej odbywają się już relokacje pacjentów z województwa śląskiego do szpitali w Opolu i Łodzi.

Statystyki wojewoda 3 fala

W kwestii przyspieszenia szczepień w II kwartale 2021 roku, planowane są m.in. rozszerzenia w zakresie kwalifikacji i wykonywania szczepień oraz zamiana etapu II i III na przyspieszone szczepienia populacyjne. W odpowiedzi na apel wojewody, Powiat Mikołowski zgłosił Centrum Zdrowia w Mikołowie jako powiatowy punkt szczepień masowych z przepustowością do 500 osób na tydzień.

Statystyki szczepień regiony

Zgodnie z danymi urzędu wojewódzkiego z wtorku, liczba łóżek zajętych przez pacjentów z COVID-19 wynosiła 3868 z 4632 dostępnych. 9 marca było ich 1831.
Dzisiaj w województwie śląskim zanotowano 6092 nowych zakażeń koronawirusem. Liczba osób obecnie przebywających na kwarantannie to 62 987.
W zakresie szczepień województwo śląskie zajmuje wciąż drugie miejsce w kraju za województwem mazowieckim- u nas zaszczepiono ogółem 637 825 osób, z czego drugą dawką- 214 838 osób.

Statystyki szczepień województwo śląskie

 

źródło: Powiat Mikołów
Apogeum trzeciej fali COVID-19 w województwie śląskim- wideokonferencja wojewody ze starostami, burmistrzami i prezydentami miast

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

51 − 50 =