Czym zajmowały się służby w dniach05.04.2021 r. – 11.04.2021 r. w powiecie mikołowskim

W minionym tygodniu jednostki Straży Pożarnej brały udział w gaszeniu ośmiu pożarów…potrawy na kuchni. Jedno zgłoszenie okazało się alarmem fałszywym. Na skutek działań policyjnych na gorącym uczynku lub w bezpośrednim pościgu zatrzymano czterech sprawców.

 


* * *


Sklep obuwniczo-odzieżowy ALICE  Ornontowice ul. Zwycięstwa 2a (pawilon Anatol I piętro do końca korytarza).

W stałej ofercie między innymi: duży wybór modnego i wygodnego obuwia damskiego, męskiego i dziecięcego, torebek damskich i męskich, portfele damskie i męskie, paski do spodni, szelki do spodni, odzież , bieliznę damską i męską, biżuterię, obrusy, ręczniki, pościele, poduszki, kołdry, koce, karnisze, rolety, materiały do szycia firan i zasłon. Usługi krawieckie.


* * *


 

Czyli tygodniówka ze służb mikołowskich

Działania Straży Pożarnej na terenie Powiatu Mikołowskiego:

W minionym tygodniu jednostki Straży Pożarnej brały udział w gaszeniu ośmiu pożarów: trawy, potrawy na kuchni, sadzy w kominie (na terenie Mikołowa); trawy (na terenie Orzesza); drzewa, liści, niekontrolowanego ogniska, trawy (na terenie Gostyni).

Dwadzieścia interwencji dotyczyło miejscowych zagrożeń. Zaistniałe zdarzenia to: kolizja drogowa, zanieczyszczenia na jezdni, przewrócone drzewo na drodze, otwarcie mieszkania na prośbę Policji, pomoc Zespołowi Ratownictwa Medycznego, konar drzewa nad drogą, zwisająca blacha z dachu, wystający na drogę konar (na terenie Mikołowa); zanieczyszczenia na jezdni, dowóz na szczepienia, przewrócone drzewo na drodze (na ternie Łazisk Górnych); otwarcie mieszkania na prośbę Policji, wypadek drogowy, pochylone drzewo nad drogą (na terenie Orzesza); kolizja drogowa, wypadek drogowy (na terenie Wyr). Jedno zgłoszenie okazało się alarmem fałszywym.

Działania Policji na terenie Powiatu Mikołowskiego:

W minionym tygodniu jednostki Policji odnotowały trzy przypadki kradzieży.
Ujawniono dwa przypadki innych przestępstw kryminalnych (ustalono jednego podejrzanego) oraz jedno przestępstwo narkotykowe (ustalono jednego podejrzanego).
Na skutek działań policyjnych na gorącym uczynku lub w bezpośrednim pościgu zatrzymano czterech sprawców w tym jednego nietrzeźwego kierowcę.

Działania Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Mikołowie:

W minionym tygodniu dyspozytorzy PCZK w Mikołowie odnotowali dwadzieścia cztery zdarzenia na terenie powiatu. Szesnaście zdarzeń dotyczyło interwencji związanych ze zwierzętami (domowymi i wolnożyjącymi).
Pozostałe interwencje to m.in.: „Akcja Zima”, konary drzewa na drodze, brak włazów studzienek kanalizacyjnych, awaria sygnalizacji świetlnej, drzewo oparte o przewody telekomunikacyjne, porzucone odpady budowlane.

źródło: Powiat Mikołów
Raport Służb 05.04.2021 r. – 11.04.2021 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

25 + = 35