Kolejne kary po meczu Warta-Gwarek

8 kwietnia ponownie zebrała się Komisja Dyscypliny ŚZPN i nałożyła kolejne kary za mecz Warty z Gwarkiem.

Po raz kolejny ukarani zostali zawodnicy obu drużyn i tym chyba razem po raz ostatni.

KD_2021_04_08

Co ciekawe w protokole nie ma słowa na temat zachowania sędziego, ani uzasadnienia kar. Jest natomiast wzmianka odnoście którego pkt regulaminu kara dotyczy.

§1.1.Kto stosuje groźbę, przemoc lub narusza nietykalność cielesną sędziego lub innej osoby w związku z meczem piłkarskim lub działalnością w PZPN lub jego organizacjach członkowskich, w szczególności w celu utrudnienia lub uniemożliwienia podjęcia działań, podlega karze pieniężnej nie niższej niż 2.000 zł, karze dyskwalifikacji lub karze wykluczenia z PZPN.

Ale zgłębiając treść artykułu z którego zostali ukarani zawodnicy to jednak chyba nijak ma się to do oskarżeń o rasizm publicznie złożonych przez zawodnika Warty od czego cała afera się zaczęła.

Do dziś nie otrzymaliśmy żadnej odpowiedzi na postawione pytania. UG i Gwarek choć wysiliły się na oficjalne zajęcie stanowiska, ŚZPN zwołał już 2 komisje dyscypliny i we wtorek mamy dopytywać w Katowicach co dalej ze sprawą. Warta natomiast milczy, zamilkł też w tej sprawie prezydent Zawiercia.

Czyżby miał szykować się grubsza batalia w sprawie zniesławienia Gwarka i Ornontowic “pomówieniami” ze strony zawodnika Warty i prezydenta Zawiercia?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

33 − 28 =